Siis jumalauta että minua nöyryytettiin treffeillä
Asia pähkinänkuoressa on seuraava. Olin ilmoittanut deittisovelluksessa (monen muun asian lisäksi), että minua ei haittaa pyöreys ja muodot naisessa. Sovin treffit erään naisen kanssa, jolla oli vain yksi naamakuva. Voi hitto sitä näkyä, mikä treffipaikalla odotti. Kahvilaan vaappui sellainen poskettoman ylipainoinen nainen. Voitte ehkä kuvitella mahan joka roikkuu eri kerroksissa ja kävely on sellaista vaappuvaa töppökävelyä. Arvaatkaa, että oliko nöyryytetty olo siellä kaikkien ihmisten silmien alla. Nainen oli varmasti nähnyt kuvista, että minä olen häneen verrattuna varsin normaali ja ne muodot ei tarkoittaa mitään Dr. Now-potilasta. Kyllä jäi lähinnä traumat lähteä seuraavaan livedeittailuun.
Kommentit (222)
Et vain osaa trollata. Tuohan oli ihan paska.
Vierailija kirjoitti:
Paska provo.
Ei ole kuule provo! Ihan tapahtui tämän viikon alussa.
Ap
Kiroileppa vaan Jumalaa niin saat lisää sontaa niskaan!
No voi voi. Sun ei pakko tavata häntä uudestaan.
Vierailija kirjoitti:
Kiroileppa vaan Jumalaa niin saat lisää sontaa niskaan!
Sontiko se nainen ap:n niskaan?
Voi ei! Tarjosiko se nainen edes sulle syömiset kahvilassa vai jouduitko maksamaan itse?
Mulle kävi naisena kerran niin, että menin illallistreffeille erään ikäiseni miehen kanssa ja hän itse oli kutsunut minut treffeille. Näin jo alussa hänen saamastaan, että hän oli pettynyt ulkonäkööni. Hän itse oli tosi pitkä ja komea, tosin suorastaan laiha. Hän ei sitten tietenkään halunnut tavata minua uudelleen.
Vierailija kirjoitti:
Väsynyt.
Lihavat on aika usein. Huono kunto niin ei jaksa oikein mitään.
Olipa provo tai ei, niin ap on todella riippuvainen muiden hyväksynnästä. Muutenhan tuollaista juttua ei keksisi edes provoilumielessäkään. Kuvitelma siitä, miten ihmiset keskittyvät ap:n asioihin ja tuijottavat vain häntä kahvilassa on absurdi. Selititkö deitille huutamalla, että tällainen deitti tällä kertaa. Vai osasitko sivistyneesti puhua normaalilla äänellä?
Itselläni kävi opiskeluaikoina sama juttu kuin AP:lla. Olin tavannyt humalassa naisen ja sopinut treffit. Treffeillä ravintolassa tajusin, että nainen olikin aika pullukka. Samassa ravintolassa oli sattumalta tuttaviani, jotka irvailivat minulle monta viikkoa tästä naisesta. Muistan tämän vieläkin liki viisikymppisenä
Vierailija kirjoitti:
No voi voi. Sun ei pakko tavata häntä uudestaan.
Eniten minua tässä kyrsiikin se, että käytetään ikään kuin hyväksi sitä, kun on omassa profiilitekstissä kohtelias vaatimuksissa naisen suhteen. Sitten toinen laittaa kuvan, josta ei todellista totuutta voi edes päätellä.
Ap
Sinä koit tulevasi nöyryytetyksi ihan vain toisen ihmisen olemuksen vuoksi. Tämä mitä sinä teet nöyryyttää paljon pahemmin. Aika pahansuopaa.
Nyyh nyyh ei HERU myötätuntoo pisaraaaaakaaaaaaan!!! Uliuli!!!
Vierailija kirjoitti:
Et vain osaa trollata. Tuohan oli ihan paska.
Joo, mäkin odotin niin paljon enemmän tältä..
Ota ainakin tuo maininta pois profiilistasi.
Joo on Vertillä hankala päivä ollut.