Mies tuli kotiin vasta aamulla, "akku loppunut" niin ei voinut millään viestittää silloin yöllä että jää kaverin sohvalle nukkumaan
kun viimeinen bussi oli mennyt ja taksia ei saanut.
Niin, että mitä helvettiä?! Näitäkö tapahtuu ihan oikeasti?
Luulin että on urbaanilegendaa ja vitsi tuollainen selitys. Minkä sanoinkin päin naamaa. Johon vastasi ojentamalla puhelintaan (jonka ilmeisesti oli kuitenkin ladannut kaverillaan, vai?) että no soita sille jos et usko.
Onneksi mulla on omakin elämä niin ei ole kaikki tuossa kiinni. En tiedä haluanko edes koskaan kuulla totuutta. Meni maku, ei edes pettämisen takia, vaan kun on noin... tyhmä.
Kommentit (109)
Tuli just vieraan tavaran päältä..akku loppu..just!
Kaverin luo pääsi mutta ei kotiin kaikkien noiden vastoinkäymisten jälkeen. Juupa juu.
Ei muista sun numeroo? Kai siltä kaverilta ois voinut puhelinta lainata. Vai oliko kaverillakin akku loppu
Ja sillä kaverilla ei ollut puhelinta?
No mitä sitten? Ei varmaan kuulu sinulle missä miehesi menee.
Valehtelee. Mun piti kans varautua kaverin puolisolle valehtelee jos puoliso kysyy missä oli. Olin siis back up tarina.
Kuten kaikki ymmärtää, äijä yrittää vedättää, pistä pihalle, jotain valhetta tässä on....
Mun eksälle kävi myös joskus noin. Sitten se sohva alkoi öisin soittelemaan. Olihan se häiritsevää. 😳
Vierailija kirjoitti:
Kamulla ei varmaan laturia ollut ei
hmmm
Miehellä on varmaan joku vanha Nokia ja siksi laturia ei löytynyt.
Vierailija kirjoitti:
No mitä sitten? Ei varmaan kuulu sinulle missä miehesi menee.
Ihan on kohteliasta ilmoittaa jos ei tule kotiin yöksi ettei toinen huolestu, vaikka asuisi ihan vaan kaverinkin kanssa.
Keksi itse parempia valheita lehmä!
Ei ku, kyllä se akku loppui, eli ihan totta ne mun selittelyt oli.
T. Roopesi
Petettynä voin sanoa, että aika perustemppu. Mutta osaa ne laittaa hyvänyönviestin vaikka vieraan naisen vessastakin, jos on tarve.
Valehtelee. Mutta miksi valehtelee, niin syy ei välttämättä ole mikään pettäminen. Vaan voi olla myös muu per seily tai se, ettei vain halunnut ilmoittaa missä on (ei enää rakasta tms).
Voipientä reppanaa ,kun ei osannu soittaa kaverin puhelimella. Sääliks käy.
Vierailija kirjoitti:
No mitä sitten? Ei varmaan kuulu sinulle missä miehesi menee.
Jos sanoisi suoraan: mokasin, käytin kumia mutta menen silti testeihin maanantaina, niin saisi varmaan anteeksi. Mutta kun ei osoita mitään selkärankaa vaan valehtelee huonosti ja pitää mua tyhmänä!!!
Yksi parhaista urbaanilegendoista 😅
Rttä semmoinen satu. Sen pituinen se.
Kamulla ei varmaan laturia ollut ei
hmmm