Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Saatteko 40eurolla ostettu yksinasuvalle jouluruuat. Ei siis kinkkua vaan kinkun viipaleita.

Vierailija
08.12.2023 |

Mielipiteitä?

Kommentit (152)

Vierailija
1/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei

Vierailija
2/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helposti

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helposti.

Kilo kinkkua, puoli kiloa kalaa, perunoita, leipää, kotikaljaa, kossupullo.

Vierailija
4/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moneksi päiväksi 

Vierailija
5/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu mitä ostaa. Laatikot ja rosollin ja ne kinkkuviipaleet saa. Eipä juuri muuta.

Vierailija
6/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

No saahan tuolla. Itsellä on jopa "kinkku" jo ostettu pakkaseen. On siis ulkofileen pala noin kilonen punalaputettua, niin sain sen neljällä eurolla S-marketista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei onnistu..

Vierailija
8/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

No saahan tuolla. Itsellä on jopa "kinkku" jo ostettu pakkaseen. On siis ulkofileen pala noin kilonen punalaputettua, niin sain sen neljällä eurolla S-marketista.

Älä viitsi valehdella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä tuolla useammaksi päiväksi ruokaa saa ostettua. Ja jouluruokaa vielä helpommin, koska se on edullista.

Vierailija
10/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä saa. Laatikot on halpoja, perunalaatikon ja rosollin voi tehdä itse. Kinkkua voi ostaa palvelutiskitä muutaman viipaleen, sitä ei tarvitse olla kilotolkulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täysin riippuu mitä kaikkea siihen omaan joulupöytään kuuluu. Pitääkö ns. olla kaikkea vai riittääkö laatikot ja siivu kinkkua ja kahvin kanssa yksi torttu. 

Vierailija
12/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kyllä tuolla useammaksi päiväksi ruokaa saa ostettua. Ja jouluruokaa vielä helpommin, koska se on edullista.

Miksi valehtelet ap:lle?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Täysin riippuu mitä kaikkea siihen omaan joulupöytään kuuluu. Pitääkö ns. olla kaikkea vai riittääkö laatikot ja siivu kinkkua ja kahvin kanssa yksi torttu. 

Ai yksi torttu vain? Nyt menee köyhäksi.

Vierailija
14/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sehän oli ihan hyvännäköinen, se lidlin yhden henkilön jouluannos laatikko. Niitä vaikka kaksi. Siihen lisäksi yksi maksalaatikko. Sitten yksi piparitaikina. Riisipuuroa ja rusinakiisseliä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

EI pysty, 45,08 € menee. Mutta syöhän tuosta melkein koko joulun.

 

Kinkkusiivut 5,19 €

Maalaishyytelö 4,09 €

Viherpippurimaksapasteija 2,95 €

Kylmäsavulohi 3,49 €

Sipulisilli 3,75 €

Katkarapusalaatti 3,95 €

Perunat 1,39 €

Maksalaatikko 2,49 €

Perunalaatikko 2,49 €

Lanttulaatikko 2,49 €

Porkkanalaatikko 2,49 €

Joululimppu 1,89 €

Rosolli 2,59 €

Sienisalaatti 2,95 €

Puuroriisi 1,99 €

Maito 0,89 €

Vierailija
16/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lidl kuulemma myy 4 eurolla sinkun jouluateriaa, missä kinkku ja laatikoita jne. 40 eurolla saa aika kasan ruokaa.

Vierailija
17/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Täysin riippuu mitä kaikkea siihen omaan joulupöytään kuuluu. Pitääkö ns. olla kaikkea vai riittääkö laatikot ja siivu kinkkua ja kahvin kanssa yksi torttu. 

Ai yksi torttu vain? Nyt menee köyhäksi.

Paketti voitaikinaa ja luumuhillon niin on 10 torttua 

Vierailija
18/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Lidl kuulemma myy 4 eurolla sinkun jouluateriaa, missä kinkku ja laatikoita jne. 40 eurolla saa aika kasan ruokaa.

Minkälainen boksi se on? Eihän tuossa voi olla juuri mitään tuohon hintaan!

Vierailija
19/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käy kaupassa vasta aattoaamuna kun on punalaputettuja. Kyllä 40 eurolla hyvin kolme päivää pärjää. Ostaisin omenoita, suolakurkkupurkin, perunoita, porkkanalaatikkoa, ruokakermaa 3 prk, perunasalaattia, limsaa 3 x Xtran halvin, keksejä, suklaalevyn ja loput rahat johonkin lihaan. Nämä ostokset edullisimpia merkkejä. 

Vierailija
20/152 |
08.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

EI pysty, 45,08 € menee. Mutta syöhän tuosta melkein koko joulun.

 

Kinkkusiivut 5,19 €

Maalaishyytelö 4,09 €

Viherpippurimaksapasteija 2,95 €

Kylmäsavulohi 3,49 €

Sipulisilli 3,75 €

Katkarapusalaatti 3,95 €

Perunat 1,39 €

Maksalaatikko 2,49 €

Perunalaatikko 2,49 €

Lanttulaatikko 2,49 €

Porkkanalaatikko 2,49 €

Joululimppu 1,89 €

Rosolli 2,59 €

Sienisalaatti 2,95 €

Puuroriisi 1,99 €

Maito 0,89 €

 

 

Maksa- ja perunalaatikkoa ei tarvita, eikä maksapasteijaa, kalojakin voi kukin katsoa montaako sorttia ottaa, sienisalaattia meillä ei ole koskaan, jää rahaa leivonnaisiinkin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kuusi