Montakos Burberry-kuosista vaatetta/tavaraa omistat ja missä asut!???
Kommentit (27)
ja miehelleni olen sanonut että lahjoja voit antaa kaikkea paistinpannusta perämoottoriin, mutta kahta asiaa tämä rouva ei suostu ottamaan vastaan: Burberrykuosit ja minkkiturkki.
Joten tulos nolla täälläkin!
Burberryn käyttö on suora viesti kantajansa huonosta itsetunnosta.
Vierailija:
Burberryn käyttö on suora viesti kantajansa huonosta itsetunnosta.
SULLA EI TAIDA OLLA VARAA OSTAA NIITÄ!? 90e kaulahuivista ei oo musta paha hinta ..tai 150e paidasta.
Burberry kuosisia, eli tätä beigeruutua on ainakin;
- 3 tuttipulloa
- 6 käsipyyhettä, 6 isoa pyyhettä
- 4 koristetyynyä, 2 huopaa
- kissalla; ruoka- ja vesikuppi, kissan sänky, viltti, tyyny
- miehellä; solmio, aurinkolasit, vyö, alushousut, sukkia, kaulaliina, paitis, kengät, sateenvarjo
- vauvalla mekko
- pojalla paitis, solmio
- lapsilla sukkia
Ai että mä inhoan tuota ruutukuosia :( Mies on ostanut omansa, koska on kuulema piristävää. Muut ollaan saatu lahjaksi ja kaapeissa vielä varmaan jotain turhaa mitä ei olla keretty myydä. Häälahjaksi saatiin monenlaista Burberryn ruutukuosilla olevia tavaroita.
Meillä kyllä tykätään Burberryn vaatteista ja tavaroista. Mutta yksivärisistä tai jossa on ihan vähän sitä kuosia, esim lapsen paidassa joku B kuvio vain tai takissa sisäpuolella ja hupussa tms.
Meillä siis todella paljon Burberryn tuotteita, mutta ruutukuosia todella vähän.
Asutaan Espoossa.
Lontoossa kävin " aidossa" ympäristössä Burberryllä. Se oli kyllä ihana kauppa. En tosin ostanut mitään. Jos olisi enemmän rahaa, varmasti ostaisin. Niin ja jos olisin töissä...täällä himassa on ihan sama on tasa-vai vinoraita tai vaikka burberry.
ja siis aito Burberry. Musta ällöttävintä on juuri ne kopiot, vaikka en mäkään tota ruutukuosia rakasta. Ja asun Toijalassa.
enka itse mistaan hinnasta ostaisi Burberrya juuri siita syysta!!!
paremmilta kuin kaupan muut vaihtoehdot, (erityisesti huivit sopivat monen eri takin kanssa)t, en ole siis ostanut merkin vuoksi. Asun Espoossa.
1 huivi, Kouvola
Kopiot on KAMALIA!
enkä varmaan ostaisikaan sen hinnan vuoksi vaikka tykkäisin!
Oli niin hyvin istuvat housut, että tuli ostettua joku vuosi sitten, vaikka en kanssa tuosta ruutukuosista juuri tykkää. Nykyään housut ihan remonttihommissa ym, stretchit jo venähtäneet, ei enää näytä niin hyvältä. Espoo.
kultahammasrannikolla asun. Burberry on niiiiin tylsää, vain mielikuvituksettomille:-)
Tänään tosin näin haalariduunarin Burberry-paidassa, vähänkö nauratti! :D
ainakin HGIN Keskustan katukuvassa aivan selvästi " keskiluokka" käyttää niitä todella paljon (katukuvassa vilahtaa aika useasti Burberryn huivia rouvilla ja pukumiehillä)...
kun kysyttäessä, miksi jotkut käyttää sitä muoti-burberryä, sai vastaukseksi, että " en käytä siksi, että se on muotia! Se on vaan niin laadukasta ja siksi pitkäikäistä."
Ja nyt jo se on ihan last seasonia o_O
löytyy:
takki, kolme eri väristä huivia, yksi cashmir kaulaliina, käsilaukku, kolikkolompakko, aurinkolasit, aluspusero, kaksi T-puseroa,
Voi olla, että se ei ole Burberry-vaatehtimon tuotteita, mutta ruudullinen kuitenkin. Tyttö tykkää käyttää sitä hiustensa sitomiseen. Olen toistaiseksi antanut hänen tehdä niin, sillä arvelen, ettei hänen tarvitse vielä tuossa iässä (5v) ottaa huomioon pukeutumisen yhteiskunnallisia viestejä.
Espoossa asutaan.