Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Exän kanssa saman katon alla

Vierailija
02.11.2013 |

Onko kellään vinkkejä, että miten pitäisi jatkaa ihmisen kanssa yhdessä saman katon alla vielä eron jälkeen? Erosimme kihlattuni kanssa viime viikonloppuna ja meille on tulossa lapsikin. En aio muuttaa ennen kuin lapsi syntyy eli ensi kuussa. Syynä haluan välttää komplikaatiot, jotka ovat riski viimeisillä. Viimeistään siis helmikuussa.

 

Exän ja mun välillä ei ole ollut pitkään aikaan kunnioitusta ja vielä vähemmän hänen puoleltaan. Nytkin istuu tietsikalla pelaamassa ja ei ole viitsinyt edes pukeutua. Pyysin edes pukeutumaan, kun ei ole kiva katsoa puoli alastonta ihmistä. Heti alkoi huudot ja syyttelyt. Tänä aamuna ei edes viitsinyt hoitaa omaa osuuttaan tavaroista paikoilleen, kun piti odottaa ensin miestä, jotta sai raivattava omat edestä. 

 

Mä hoidan kaiken kodissa, kuten tiskit, ruoat, vessojen siivoukset ja pyykkien pesut. Hän vie roskat, jos pyytää tekemään niin. Muuten hän ei tee mitään. Olen tehnyt selväksi, että koska olemme eronneet, en halua hänen koskevan muhun. Hän silti yrittää suukottaa, koskee vatsaa, rintoihin ja haluaa seksiä. pidän aina kuitenkin pääni, mutta kosketukset satuttavat. Tänään supistelin kauppareissun jälkeen, mutta hän vain yritti kouria ja totesi:"voi pientä".

 

Tiedän tämän olevan sairasta, mutta onneksi avoero ei ole pitkän matkan päässä. 

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitkä komplikaatiot?

Vierailija
2/5 |
02.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuton yhteydessä syntyvät supistukset, jos niitä sattuu tulemaan. Olen muutenkin herkkä supistelemaan, jos teen jotakin fyysistä. Lisäksi jos stressiä tulee, niin siitä syntyvät ongelmat. lapsi on esikoinen, ja haluan olla varovainen ennemmin liikaa kuin ei mitenkään. Vauva syntyy pitkäaikaissairaiden vuoksi jo ennenaikaisena kun piti alunperin syntyä tammikuussa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oliko kunnioitusta ennen lasta? n.6 kk sitten?

Vierailija
4/5 |
02.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

aha.Ok.onko lapsi kuitenkin miehesi?siis tulevan exän?

Vierailija
5/5 |
02.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulehan nyt hyvä nainen, muutto hoituu nykyään niinkin helposti kuin muuttopalveluun soittamalla. He hoitavat laatikot ja varmasti lapsesi isä sinua auttaa. Mietippä millaista on muuttaa vauvan kanssa.