Olen nyt tutustunut uuteen mieheen ja olen todella ihmeissäni hänen käytöksestään minua kohtaan
En osaa edes selittää minkälainen hän on, mutta tunnen ettei kaikki ole kunnossa. Yritän laittaa tähän esimerkkejä, koska olen niin ihmeissäni.
- kaikki, siis aivan kaikki, on minun vikaani. Jos hän vaikka satuttaa minua fyysisesti, hän kääntää sen minun viakseni
- juttelee aivan ihmeellisiä juttuja, aivan kuin yrittäisi painaa minua alas. Kun kerroin, että ostin yhden käytetyn vaatteen nuorelta naiselta, niin kysyi, että mahduit sitten siihen. Sanoi myös, että kelpaan kyllä hänelle tällaisena kuin olen. Aivan kuin olisin jotenkin tosi huono.
- kohtelee minua kuin tyhmää pikkutyttöä, joka ei osaa eikä tiedä mitään. Saattaa selittää jonkun todella yksinkertaisen jutun minulle kuten jollekin idiootille
Olen vain ihan ihmeissäni, enkä tiedä miten suhtautua asiaan
Kommentit (143)
Ei sinun tarvitse ymmärtää voidaksesi jss.
"Satuttaa sinua". Ja sinä vielä olet tuollaisen aarteen kanssa?!
Mitäs nyt v....tua? 😳
Suhtaudut silleen että lähdet heti lätkimään!!
Ja jos se on suhun kiinni käynyt niin teet rikosilmoituksen.
Kerrohan ap, miksi olet tuollaisen miehen kanssa?
Vierailija kirjoitti:
Mies on Kanye West?
Tai Tate
Jos hän vaikka satuttaa minua fyysisesti, siis mitä ihmettä? Kirjoitat ihan kuin olisi normaalia satuttaa toista!
Mies luiskaan. Oliko muita kysymyksiä?
Ajattelitko että se tosta muuttuu vielä paremmaksi kun vaan sitkeästi jatkat tapailua?
Tyypillinen narsisti. Sumuttaa ja pyrkii hallitsemaan viemällä ilosi ja omanarvontunteesi.
Et kai aio jatkaa tuommoisen kuspiän tapailua?
Jos vastaat kyllä, kehoitan hakeutumaan terapiaan.
Vierailija kirjoitti:
0/5.
Näin vinksalleen kasvaneita ihmisiä hei oikeesti on olemassa kun ei ne ole ikinä saaneet kasvaa normaalissa ja turvallisessa ympäristössä.
En mäkään parikymppisenä tajunnut että ei ole ihan ok että poikakaveri tunkeutuu millon mihinkin aukkoon mun nukkuessa. Luulin että se on kai sit normaalia. Ja kuristamisen jälkeen olin niin shokissa että en reagoinut mitenkään muuten kuin toteamalla nätisti että "jospa et enää kuristelis mua" ja asia oli siinä.
Nyt jalat alle ja äkkiä! Ei se siitä paremmaksi muutu vaikka kuinka yrittäisit ymmärtää ja rakastaa. Loppupelissä löydät itsesi itsetunto murskattuna, parhaat vuotesi menettäneenä niinsanotusti luu kädessä ilman rahaa.
Vierailija kirjoitti:
Juokse.
Juokse kauas ja lujaa!
Vierailija kirjoitti:
Kerrohan ap, miksi olet tuollaisen miehen kanssa?
Niin, miksi ihmeessä?
Ja tapaat häntä syystä että...?