Oliverin kirppis Keravalla?
Onko kukaan ollut myymässä Oliverin kirppiksellä Keravalla? Kokemuksia?
Kommentit (8)
Asiakkaita käy paljon,joten hyvin menee kaupaksi jos on vaan hyvää tavaraa
Femma-torille Hyrylään. Oliverista sain just just omat pois ja Hyrylässä tuli uskomattoman hyvä myynti.
siis että missä sijaitsee mikäkin katu.
Onko se siellä jossakin lähellä missä oli ennen femmatori?
että lastenvaatteet käyvät kaupaksi. Ajattelin viedä etupäässä vauvanvaatteita ja -tarvikkeita sekä leluja. Mutta tuo ei kuulosta lupaavalta että nippa nappa pääsee omilleen. Ja saahan siinä aika monta bodya myydä että saa edes tuon pöytävuokran 34 e kasaan.
Tiedän että Femmatorilla kauppa käy hyvin mutta Oliverin kirppis olisi lähempänä. Ja yksi tuttavaperhe myy usein Femmatorilla ja he ovat raportoineet varkauksista. Onkohan Oliverin kirppiksellä paljon hävikkiä? Vauvanvaatteisiin kun ei kannata laitella niitä varashälyttimiä.
ap
itse olen myynyt lastenvaatteita ja toisella kertaa omia tavaroita ja vaatteita, kumpanakin kertana,saldona yli 150e viikko. jonottaessa nähnyt kun edellä tilitetty useita satoja...kannattaa monesti muistaa tilitystä noudettaessa mitä sinne on vienyt,ei huonokuntoisista vaatteista voi paljoo rahaa kertyä... kaveritkin ollut tosi tyytyväisiä, joten uskallan suositella. niin ja multa ei ainekaan mitään pöllitty.
Paljon varastetaan tavaraa. Käy paljon ulkomaalaisia "shoppailemassa". Kaikki kelpaa, vaatteista lautasiin.
sain just sen pöytävuokran takaisin.
Mutta siellä taitaa pääsääntöisesti mennä lastenvaatteet, joita mulla ei ollut.
tykkään itse käydä siellä, on aika siisti ja valoisa ja siellä on lapsille leikkinurkkaus.