Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kadehtivatko naiset hoikkia?

Vierailija
23.08.2009 |

Siis hoikkia naisia, jos itse eivät ole? En ole itse kovin hoikka, mutta ihailen kyllä, en kai kadehdi hoikkia naisia..

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse ihailen normaalipainoisia, en kyllä heitäkään kadehdi. sellaisia luisia riukuja en kyllä edes ihaile. itse olen ollut sellainen ennen mutta mielummin olen tällainen pullea kuin pelkkää luuta ja nahkaa.



-BMI 24

Vierailija
2/5 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jokaisella meillä on omat kateuden kohteet. Sitä kahdehtii, mitä haluaa itselleen. Eli kateuden määrä riippuu siitä, kuinka palava halu on olla hoikka.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin itsekin, alle kolmekymppisenä, vielä tosi hoikka, mutta olen hyväksynyt, että tietyt jutut ovat muuttuneet. En tiedä ihailenkokaan, itselleni hoikkana pysyminen oli aikoinaan niin helppoa, kun taas sairastuttuani lihomisen pysäyttäminen on vaatinut paljon enemmän. Joten en pidä luonnostaan hoikkaa ihmistä parempana ihmisenä kuin itseäni, ainakaan sen painon suhteen.

Vierailija
4/5 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu, mitä kadehtimisella tarkoitetaan. En sillälailla negatiivisesti, mutta joo, kattelen kyllä usein naisia ja ajattelen, että voi kun mullakin olis tuollainen kroppa. En varsinaisesti ole lihava, mutta mulla on tuo jenkkakahva-perse-reisi-sektori se ongelma. On vaikea a) löytää vaatteita ja b) näyttää hyvältä niissä. Esim. kaikki löysät yläosat on ihan nounou mulle. Huoh. Mies kyllä tykkää, mutta itseä masentaa välillä.

Vierailija
5/5 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitkiä riukuja muodottomia lautoja. Naisellinen hoikahko nainen on mielestäni kaunis (siis todellakin normaalipainoinen), mutta muotoja pitää olla.