Kokemuksia Domus keittiöstä (tai suosittele muuta)
Suunnittelemme keittiöremonttia ja Domuksella näyttäisi olevan tyylikkäitä ratkaisuja ja hinta ehkä hieman huokeampi kuin joillain muilla (esim Puustelli).
Onko pinnat kestävät? Oletko tyytyväinen?
Kommentit (10)
Mistä tiedät hintatason? Hintoja en itse ole nöhnyt missään
Domus= paskaa. Mittasivat keittiön väärin, lähettivät tehtaalta vääriä osia, liimasivat uunin seinään kiinni, valmistuminen viivästyi todella paljon sovitusta (korvaus aivan naurettava)..
Domus on halpa koska se on huono, toimitukset ja tilaukset eivät täsmää ja materiaalit ovat yhtä paskaa.
Meillä kolme vuotta vanha domus keittiö. Asennus oli sovittuna aikana eikä viivästynyt. Kaikki osat tulivat yhtäaikaa. Mitään vikaa ei vielä ole ollut. Meillä meni kaikki hyvin. Tosin puustelli olisi tinkinyt niin paljon että olisi ollut melkein samanhintainen. Mutta tämä suunnittelija sai mahtumaan kaksi isoa allasta ja kaksi karusellia, puustellin ei.
Samaa kamaa ne miltei kaikki myy. Puustelli on ylihintainen , muuten ei firmoilla kamalasti eroa.
Me hankimme ISKU-keittiön (nykyään yhteistyössä Keittiömaailman kanssa) , koska sitä suosittelivat ammattirakentajat mittatarkkuutensa johdosta. Olemme olleet tyytyväisiä.
Lähipiirissä kokemuksia myös IKEA:n keittiöistä. Ehdottomasti hintansa arvoisia.
IKEAa on muutamat kaverit käyttäneet keittiöissään, ja ovat olleet tyytyväisiä. Ovat jopa seuraavaankin asuntoon tehneet IKEAn keittiön. Eli sille iso peukku.
Meillä on Kvikin keittiö (Mano) ja sitä ei kyllä tule seuraavaan rempattavaan kämppään. Näyttää hyvältä, mutta laatu on huonoa. Laminaattitason reuna lohkeili vuoden päästä remontista, ja reklamaatiota tehdessä sanoivat meidän kolhineen tasoa. Tottahan se on että reunaan on osunut jotain, mutta pitäisihän tason käyttöä kestää. Remppamies sanoikin, että reuna oli liimattu liian korkeaksi jonka vuoksi jokaikinen osuma aiheutti lohkeaman. Kvikiltä eivät myöntäneet mitään.
Eli seuraavaksi meille keittiö jostain ihan muualta.
Vierailija kirjoitti:
Domus on halpa koska se on huono, toimitukset ja tilaukset eivät täsmää ja materiaalit ovat yhtä paskaa.
Höpö höpö. Ainakin neljä vuotta sitten ainoa, jolta sai laminaattiovet melamiinipaskan sijaan. Ainakaan tähän saakka ei pahaa sanottavaa. Esimerkiksi Topi ja Puustelli todella ylihintaisia.
Meillä Domus keittiö ollut tamikuusta 2006
Toimitus oli sovittuna päivänä, mitat oli täsmälleen oikein. Yksi kaapin ovi oli vähän kiero, uuden sai tilalle puhelinsoitolla.
Käyttöä kestänyt hyvin, ei mitään valittamista.
minkä noista meinasit valita?