Ylen uudessa nepobaby-sarjassa mukana: Mukana ovat Frans Frangén, Fanny Seppälä, Viljami Lahti, Victoria Eerikäinen ja Helga Temonen.
Kommentit (8)
Jos nimilista on totta niin ei voi kuin ihmetellä. Miten vanhemmat antavat lapsensa osallistua? Joistakin voisi uskoa, joistakin ei :(
Kiitos ei , paljonko menee verorahoja ?
Kaikkea sitä näkee kun vanhaksi elää🤨
Nepot-dokumenttisarjassa nähdään muun muassa, kuinka Frans Frangén, 19, on päättänyt pyrkiä Helsingin kaupunginvaltuustoon.
Fanny Seppälä, 18, pohtii sarjassa yleisurheilu-uransa jatkoa. Samalla hänen ylioppilaskirjoituksensa alkavat ja samalla hän aikoo pyrkiä teatterikorkeakouluun.
Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär Victoria Eerikäinen, 15, ei halua olla julkisuudessa kuten vanhempansa. (ahaa, ja kuitenkin sarjassa mukana?)
Helga Temonen, 17, viettää kouluviikot mummin luona Lahdessa ja viikonloput Iitissä perheensä maatilalla.
Viljami Lahti, 20, on näytellyt lapsesta saakka, mutta hänen suurin unelmansa on läpimurto musiikin alalla.
En tiedä mistä on kyse mutta vaikuttaa taas kerran yhdeltä turhalta ohjelmalta joka on luotu lähinnä siksi että kavereille (tai niiden jälkikasvulle) voidaan maksaa palkkioita ylen jättibudjetista. Eli turhia julkkiksia telkkariin vailla mitään järjellistä ohjelmaideaa.
Voisko sen ylen budjetin aluksi vaikka puolittaa tai leikata kuudesosaan niin ehkä nuo keskittyisi olennaiseen eikä tällaiseen turhaan säätämiseen.
Ketä kiinnostaa julkkistyrkkyjen jälkikasvu joka haluaa julkkikseksi. Huonot geenit ovat nuo kakarat saaneet.
Minusta ihan kiinnostavaa, omat lapseni ovat samanikäisiä.
Kiintoisaa