Cheshiren täydelliset naiset alkoi Suomessa
Brittien Cheshiren täydelliset naiset sarja alkoi AVAlla eilen, mitä piditte? :)
Se intialainen(?) vanhempi nainen on jotenkin huvittava jäkättäjä, se Dawn näyttää ihan Elizabeth Hurleyltä mutta ääni on oudon matala ja letti näyttää suurimmaksi osaksi tekohiuksilta, punapää Laurenilla on ihana angorapupu mutta nainen vaikuttaa muuten kamalan vaativalta päällepäsmäriltä, Tanyasta tulee mieleen siistimpi versio Jordanista, ja Leannen kimittävä puhetyyli häiritsee ja nainen vaikuttaa muutenkin aika tylsältä.
Kaikki noista taitaa olla jalkapalloilijoiden tai ex-jalkapalloilijoiden rouvia paitsi tuon Laurenin mies oli joku liikemies.
Onneksi on tekstitetty, koska nuo puhuu jotain ihme maalaisseutumurretta, kaukana Lontoosta :D
Briteissä tuli jo tämän sarjan toinen kausi.
Kommentit (28)
Ei näitä jaksa katsoa. Viiskymppiset muoviset akat käyttäytyy kuin 15-vuotiaat.
Kuvittelin että tämmöisiä ruiskurusketus-irtotukka-irtoripsi-räikeämeikki-merkkilogotuote aikuispissiksiä on vain jossain Essexissä mutta näköjään tuolla Manchester-Liverpool välillä olevalla maaseudullakin löytyy noita yli-ikäisiä jalkapallovaimopissiksiä jotka elää jotain kadotettua nuoruuttaan?
Seuraan kuitenkin tämän loppuun, kai tämä season 1 oli vain 10 jaksoa pitkä?
Edelleen odottelen Suomeen D.C:n, Vancouverin ja Melbournen rouvien sarjoja. Sekä jatkoa New Jerseylle ja Atlantalle koska olemme niissä monta vuotta jäljessä. Vai eikö kukaan suomalainen kääntäjä osaa New Jerseyn italialaisamerikkalaista murretta eikä Atlantan afroamerikkalaista murretta, ja siksi ne jää näyttämättä täällä?
Melbournen season 1 menee Ruotsin kolmosella parhaillaan.
Odotan jaksoja joissa käyvät hevoskisoissa, koiranäyttelyissä ja tekevät jotain muuta peribrittiläistä
http://i4.manchestereveningnews.co.uk/incoming/article8405450.ece/ALTER…
Luksuselämää viettävä kani päässyt myös kuvaan, pälyilee noita akkoja hauskasti =D
Näyttääkö tämä Leanne teidänkin mielestä jollain tapaa Suski Penttilältä kasvoista, paitsi että tällä britillä on paljon fiksumpi ja siistimpi kampaus?
http://brightcove.vo.llnwd.net/e1/pd/4221396001/4221396001_398526034600…
Kiitos vinkistä. Alanpa katsoa. Vastaus viestilke 7: Minusta tuo nainen näyttää enemmän kiinteistönvälittäjä Kaisalta. Ihan samanlaiset silmän alue
Aika räikeitä tätejä nämäkin :D Yli ikäisiä pissusussuja.
Huomaa kyllä näiden Bravo-RealHousewivesien alueelliset tyylisuosimiset;
New Jerseyssä paljon meikkiä, isoa tukkaa, logoja, turkistakkeja ja karvasomistekenkiä sekä -hattuja.
New Yorkissa pelkistetty eurooppalaistyyli, paljon valkoista sekä mustaa kuin Pariisissa. Vähiten kauneusleikkauksia (mm. naisilla alkuperäiset isohkot nenät)
D.C:n tyyli vastaa ehkä lähinnä suomalaista/pohjoismaalaista perustyyliä (yksi naisista suomalais-nigerialainen kiinteistövälittäjä)
Atlantassa paljon räikeää meikkiä, peruukkeja, paljastavia vaatteita, paljetteja, kimalteita, isoja logoja ja logokuoseja
Miamissa aika paljon liehuvia kankaita, hattuja ja vaalennettuja hiuksia. Semi-paljastavia asuja.
Melbournessa niin pelkisettyä newyorkilaista mustavalkoista kuin Atlantan överiä
Vancouverissa neuleita, jakkupukuja ja mekkoja eikä korostella liikaa merkkilaukkuja, eikä näytetä liikaa ihoa.
OC:ssä kuivahkon näköisiä blondauksia ja hiusjatkeita, niin lyhyitä mekkoja että alapäät melkein vilkkuu, silikonirintoja (aiemmin oli enemmän ja isompaa, nyt eivät enää ole niin muodissa?) eli Vegastyyliä.
Beverly Hillsissä kallista ja hienoa ja parasta ja teetettyä vaatetta ja asustetta, naama ja kroppa sopivasti kirurgilla paranneltua, joskus menee kuitenkin niin yli että mieleen tulee vain että rahalla ei välttämättä saa edes ostettua tyyli (toki Lisa Vn tyyli on omanlaisensa ja persoonallinen ja pisteet siitä että suosii Korsin muutaman sadan euron tavislaukkuja vaikka vaatehuoneessa koreilee mm. 30 tuhannen euron kroko-Birkinit eri väreissä)
Vierailija kirjoitti:
Kiitos vinkistä. Alanpa katsoa. Vastaus viestilke 7: Minusta tuo nainen näyttää enemmän kiinteistönvälittäjä Kaisalta. Ihan samanlaiset silmän alue
Suskin ja Kaisan välimalli? :D
Eka jakso tuli jo, taitaa tulla uusintana vielä ennen lauantaita kun tulee 2-jakso.
Mä katon Beverly Hillsin 6. tuotantokautta youtubesta. Uusi jakso löytyy yleensä torstaisin kun hieman hakee. Katsooko kukaan muu?
Mua ihmetyttää se, et miks noi rikkaat jalkapalloilijat valitsee noin helvetin typeriä ja mauttomia haahkoja vaimoikseen. Ymmärrän kyllä, et futaajat ei itse oo mitään järjen jättiläisiä, mut luulis et rahalla sais jotain tasokkaampaa leidiä?
Vierailija kirjoitti:
Mua ihmetyttää se, et miks noi rikkaat jalkapalloilijat valitsee noin helvetin typeriä ja mauttomia haahkoja vaimoikseen. Ymmärrän kyllä, et futaajat ei itse oo mitään järjen jättiläisiä, mut luulis et rahalla sais jotain tasokkaampaa leidiä?
Aika harva mies haluaa vaimokseen itseään fiksumpaa. Ja tosiaan aika harva urheilija on kovin älykäs tai lahjakas lajinsa ulkopuolella. Kai se vakka kantensa valitsee päätee heihinkin.
Tässä sarjassa ei ainakaan aikailtu. Jo ekassa jaksossa oli valmiina kuvio, jossa yhä "vaimoa" dissataan ja ringleader oli jo koonnut kanaparven peesaamaan ja "kauhistelemaan" kuorossa epäsuosiossa olevaa.
Mietin onko tällä yhdellä sitten todellisuudessa jotain enemmän kuin niillä muilla - menestyneempi aviomies, enemmän rahaa tmv.?
Joka tapauksessa vaikuttivat todella epäsympaattisilta ja ilkeiltä nuo naiset. Sille on yleensä jokin syy.
Tuolla Ampikalla on niin ihmeellinen puhetyyli että meinaa välillä alkaa naurattaa kuunnellessa :D ja voi tuota yhtä reppanaa kun on nenää kaivamalla onnistunut venyttämään nenänsä!
Vierailija kirjoitti:
Mä katon Beverly Hillsin 6. tuotantokautta youtubesta. Uusi jakso löytyy yleensä torstaisin kun hieman hakee. Katsooko kukaan muu?
Katsoin Jenkeissä äskettäin ollessani ja olen katsonut netistä nyt. Kamalaa säälin kerjäämistä siltä Yolandalta, ottaa sairaan näköisiä kuvia instagramiinsa että näyttää melkein kuolevalta letkut käsivarressa, ja sitten perään sen näköisiä että ihanaa menee hyvin jossain muussa tilanteessa kuten lomilla. Nythän ne sen haljenneet silikonit leikattiin pois kaikkine jämineen jotka jämähtäneet vielä sisään rintakehään! Yök!
Nythän ne ilmoitti erosta Davidin kanssa.
Se uusi Erica ei sovi yhtään tähän Beverly Hills-settiin, on enemmän OC-tyylinen. Tai koska on Atlantasta niin olisi voinut tulla Kim Zolciakin tilalle Atlantan rouviin ;D
Vierailija kirjoitti:
Tuolla Ampikalla on niin ihmeellinen puhetyyli että meinaa välillä alkaa naurattaa kuunnellessa :D ja voi tuota yhtä reppanaa kun on nenää kaivamalla onnistunut venyttämään nenänsä!
Musta tuntuu että se nenän kaivuu oli pelkkä tekosyy sille että saisi nenäleikkauksen, tuskin kenenkään toinen sierain venyy toista isommaksi jos joskus kaivelee? :D
Sillä on muuten kamalan ison näköiset tekohammaskuoret suussa, oletteko huomanneet?
Pinnallisia ja ilkeitä. Ainakaan tämän päivän jakson perusteella, kukaan ei oikeasti pidä kenestäkään. Dawn on hirveä kontrollifikki ja Ampika niin hullu, ettei ihme että ei ole miestä.
Jäänaama Dawn kerää ympärilleen palvojia, ja yrittää saada "alaisensa" riitelemään Magalin kanssa ja syrjimään tätä, koska itsellä ei rahkeita?
Inkkari(?)-Magali ja räikeäpunapää-Lauren ovat tuon porukan ulkopuolella ja vähiten kanamaisia ja uskaltavat sanoa mielipiteensä ryhmässä, joten ei ihme että heillä synkkasi, taitavat olla niitä naisia jotka uskaltavat olla omia itseään ilman miestensä mainetta ja rahaa.
miten sillä Ampikalla voi olla kauneussalonki kun näyttää itse noin suttuiselta ja ikäistään 10 vuotta vanhemmalta? Liikaa meikkiä, liikaa kirjavia hiuslisäkkeitä, liian levottoman näköinen biletyyli arkenakin.