Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko ketään muuta joka ei millään jaksaisi meikata, laittaa hiuksia tms.

Vierailija
13.11.2006 |

Minua ei ole koskaan kiinnostanut meikata tai vääntää hiuksia tuntikaupalla kampaukselle. Molemmat ovat minulle enemmänkin ikäviä velvollisuuksia pakon edessä, enkä ole koskaan saanut niistä irti mitään iloa tai tyydytystä. Välillä vaan tunnen itseni ihan oudoksi, kun tyttökaverit haluaa järjestää meikkausiltoja jne.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

anteeksi vaan mutta kovinkaan moni ei ole kaunis ilman jonkinlaista itsensä hoitoa. säännöllistä kampaajaa ym. miehet eivät kaiketi pidä naisesta joka ei yhtään laita itseään, paitsi maajusit ;)

Vierailija
2/6 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta silti usein meikkaan ja väkerrän.

Itse asiassa luonnonrumiluksena olo on helpompaa kuin laittautuminen: voi aina kuvitella, että jos laittautuisin, niin olisin tod. kaunis, mikä ei sitten ole välttämättä totta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja näytän ihan tarpeeksi hyvältä

Vierailija
4/6 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en siis tarkoita etten tekisi mitään itselleni. Mutta meikkaaminen yms. kiinnostaa minua ihan yhtä paljon kuin auton lasinpesunestesäiliön täyttäminen - senkin teen kun on pakko.

ap

Vierailija
5/6 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä en kans jaksa. Jos laitan hiuslakkaa, saan loppupäivästä sen hajusta jo päänsäryn, huulipunaa joskus muistan sipasta (silloin kun lapset ihan pieniä en edes sitä, koska se oli sit aina niissä se puna kohta...) ja puuteria kans vähän jos meen johonkin. Perushygieniaa arvostan ja siistiä tukkaa ym., mutta mikään laittautuja en tosiaan ole, valitettavasti. Et ole siis ainoa.

Vierailija
6/6 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen ollut aina se meikattu blondi etc. Mutta täytyy sanoa, että mieluummin olisin, kuten ap. Omaan ulkonäköön keskittyminen tuo ihan liikaa päänvaivaa. Jos itse omaisin tarpeeksi itseluottamusta, jättäisin kaiken puleeraamisen.

Meikkaaminen ja laittautuminen on oikeestaan aika ärsyttävää puuhaa.



T. meikkipelle

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kuusi