Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko Lindexilla ja KappAhlissa äitiysvaatteita?

Vierailija
06.06.2010 |

Täällä meillä päin ei ole, mutta onko esim. Helsingin liikkeissä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ainakaan enää ole, edellistä kun odotin, oli vielä kappahlissa tosi mukavia äitiysvaatteita, mut viimeksi kun menin kyselemään, niin sanoivat ettei kuulu heidän mallistoihinsa enää... harmi, käytännössä siis ei ole kuin H&M ja sitten vaan "alan"liikkeissä. Jälkimmäisissä tosi mukavia vaatteita, mut ei tarvii paljoa ahoppailla kun pelkkien tavallisten suorien housujen hinta oli 79€..

Vierailija
2/5 |
06.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo Lindex ei enää myy ollenkaan äitiysvaatteita (paitsi imetysrintsikoita ja -toppeja, sukkahousuja ja legginsejä)



H&M, Stocmann, Polar'o Pyret jne myyvät äitiysvaatteita ainakin. Lisäksi tiedän netissä monia liikkeitä jotka myy, mutta en tiiä onko niillä ihan liikettä jossain(löytyy googlaamalla).

Useasti nuo äitiysvaatteet ovat jooo tosiaan aika hurjan hintasia (ei siis ainakaan mun opiskelijapudjetilla hirveesti moisia vaatteita ostella), siksi suosin Huuto.nettiä :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

enkä tosiaan raaskisi maksaa lähemmäs 100€ housuista joita käytetään muutama kuukausi (tämä tulee olemaan viimeinen vauvamme).

Huuto.nettiä suosisin, mutta en uskalla, olen sen mallinen että housut on saatava sovittaa ja palauttaa, jos eivät mahdu :)

Vierailija
4/5 |
06.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen ostanut kaikki H&M:stä, paitsi yksi mekko on Oz Babysta (oli tarjouksessa).

Vierailija
5/5 |
06.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vero modassa ole äitiysvaatteita?



Muuten: käytetyt äitiysvaatteet menevät aika hyvään hintaan kaupaksi, joten siinä mielessä kalliimmatkin voi ostaa, jos löytää hyvät ja monikäyttöiset.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi viisi