Mitä mieltä mitoistani?
Raskauden jälkeen vaatteet puristavat, ja olen vähän kiinnittänyt huomiota syömisiin, mutta tuntuu ettei paljon tehoa.
Onkohan niin, että jämähdän nyt näihin mittoihini? Paino 67 kg, pituus 171 cm. Senttejä rinta 90, vyötärö 79, lantio 99 ja reisi 58 cm. Miltä kuulostaa?
Kommentit (10)
ja tosiaan lantiolta voisi yrittää senttejä nipistää.
169.5cm ja 61.5kg
jos saisit pari-kolme kiloa pois ?
Liikuntaa harrastan säännöllisen epäsäännöllisesti ;-) enimmäkseen juoksua, joskus uintia ja pyöräilyä. Jumppaan tai salille en saa itseäni raahattua.
Synnytyksiä on takana kolme, ja tuntuu, että lantion luustokin on leventynyt. Mikähän liikunta hoikistaisi erityisesti lantiota ja sääriä? En jaksa tehdä mitään jumppaliikkeitä, vaan pitäis olla jotain sellaista urheilua, peliä tms. missä pääpaino on huvikseen liikkumisessa eikä siinä hoikistumisessa.
itse 173/75 ja reiden ympärys 57cm (=liikaa).
silloin kun lola odusogasta tuli missi niin hänen reitensä ympärys oli myös 58cm
Mistä kohtaa reidenympärys pitäisi mitata? Ap on ihan normaalipainoinen, joten ei kai hänen välttämättä tarvitse tehdä vartalolleen yhtään mitän.
että seisoo normaalisti. jos nostaa jalan ylös niin heti lähtee pari senttiä.
-6
Puhut kuin minä. Olen nimittäin 169.5 cm ja kun painoin 61.5 kg, olin sit6ä mieltä, että tulisin onnelliseksi elämässäni, kunhan painoni alkaisi vitosella (siispä juuri nuo 2 kg). Tosin 57-kiloisena halusin laihduttaa myös 2 kg. 67-kiloisena olin sitä mieltä, että kunhan 2 kiloa saan pois... Nyt 71-kiloisena olisi kiva, jos laihtuisin 2 kiloa... Huokaus. Mutta sanottakoon, että näine kiloineni en ole senteissä edes kummemmin lihavampi - käynhän kolme-neljä kertaa viikossa kuntosalilla, joten osa painosta on lihasta.
169.5cm ja 61.5kg jos saisit pari-kolme kiloa pois ?
Raskauden jälkeen vaatteet puristavat, ja olen vähän kiinnittänyt huomiota syömisiin, mutta tuntuu ettei paljon tehoa.
Onkohan niin, että jämähdän nyt näihin mittoihini? Paino 67 kg, pituus 171 cm. Senttejä rinta 90, vyötärö 79, lantio 99 ja reisi 58 cm. Miltä kuulostaa?
Rinnanympärys 103, vyötärö 76cm ja lantio 103cm.
Aika leveä lantio ja reidet, vyötärökin ehkä vois olla kapeampi, noin ensikuulemalta. Harrastatko liikuntaa? Pitkäkestoinen tehokas liikunta ja kuntosaliharjoittelu voisivat muokata kehoa.