Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kestositeista tietavat? Onko kestositeissa joku kosteussuoja tms, ettei vuoda lapi housuista? Voiko kunnon veripersus kayttaa niita, kun tuntuu ettei mikaan side riita?

Vierailija
24.11.2005 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itseasiassa hämmästyin kuinka vähän verta itse asiassa vuodinkaan (käytän kaupan tamponeissa isointa), jotenkin kaupan siteet levittävät sen veren koko siteeseen. Kun kestositeessä huomaa, että kas tuollainen pikku läntti.



Mä vuodan ihan reilusti plop plop vaan norona valuu ja pystyn kyllä kestoja käyttämään, vaihdan kyllä usein.

Vierailija
2/2 |
24.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on runsaat kuukautiset ja varsinkin yöllä sai aina herätä verilammikosta, kun mikään yöside ei pitänyt. Ehdin ennen raskautta kokeilla kuukautiskuppia jonkin aikaa ja olin aika tyytyväinen. Yöllä se ei tuntunut lainkaan ja piti hyvin. Päivällä kävellessä tuntui vähän, mutta uskon, että kupin " antennia" vielä lyhentämällä ja harjoittelemalla sitä laittamista, asia korjaantuu. Nyt siis olen raskaana, niin en voi harjoitella.



Tässä mallissa, mikä minulla on, on pitkä palautusaika, jos ei ole tyytyväinen kuppiin. Voi siis kokeilla rauhassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi neljä