tasan ei käy onnen lahjat... toiset valittaa liiasta menoruuhkasta ja meitä ei kukaan ikinä kutsu mihinkään!
joten miettikää vähän ja olkaa iloisia, että teillä on ystäviä, jotka haluaa teitä nähdä!
ja sitten vielä valitette täällä, että ette halua mennä!
olisiko se sitten parempi vaihtoehto, ettei teitä enää kutsuttaisi mihinkään??
Kommentit (6)
enkä oikeesti jaksa! varsinkin, kun asuvat ympäri suomea!
että ennen lapsen syntymää ei kukaan ollut kiinnostunut meistä. ja kun lapsi syntyi, ilmestyikin porukkaa kylään hurjat määrät :(
tosi kiva tietää, että me ei kiinnosteta heitä vaan meidän vauva....
Kuvitelkaapa tilanne, että oma äitisi ei välitä sinusta, soittele, käy kylässä, anna lahjoja, ja yhtäkkiä kun saat lapsen, soittaakin joka päivä, käy kylässä kerran kahdessa viikossa ja tuo aina lahjoja. näin meillä!
mielelläni menisin minne vaan, mutta eipä tule kutsuja!
Mietipä että kukaan ei olisi kiinnostunut vauvasta.
itse sais olla aina kutsumassa ystäviä kylään,silloin kyllä mielellään tulevat.Mutta heillepäin ei sitten kutsutakaan koskaan.Tuntuu et nykyajan ihmiset on jotenkin niin omahyväisiä,et ei ihan oikeasti jakseta pyytää ketään kylään.Aina mukamas niin kiire ja väsymystä pukkaa päälle.Mites muilla?
niin hullulta kun se kuulostaakin...
sit ne ihmiset, joita haluaisin oikeesti nähdä... niitä ei juurikaan ole mahdollista tavata