Mun mies haukkuu mua hulluks sekopääks
2 vuotiaan pojan kuullessa. Ja siihen ei ole mitään syytä oikeasti. Itse se huutaa pienimmästä asiasta ku raivopää ja saa umaikäisen lapsenkin kiljumaan, taitaa lapsikin pelätä isäänsä välillä. Mies ei ole väkivaltainen kuitenkaan, paitsi suustaan.
Kommentit (3)
joskus kuitenkin kannattaa mennä hieman itseensä. Tuskin kukaan nyt tyhjässä hiljaisuudessa rupeaa ketään sekopääksi haukkumaan...!
että olin aukomassa solmuun menneitä verhon naruja ja 2 v koko ajan repi niitä, kielsin monta kertaa eikä uskonut (sellasia tuppaavat olemaan) mies huutaa sieltä pojalle et usko äitiäs ku se on sellai hullu sekopää et voi tehä mitä vaan ku suuttuu!! TULI NIIN PUUN TAKAA NYRKKIÄ ETTÄ. Kun ei oltu ees riidelty. ap
Sellaista ei pidä sietää, se haavoittaa myös. Ja usein muuttuu ajan myötä fyysiseksi käsiksikäymiseksi.