Ärsyttävin biisi radiossa tällä hetkellä?
Mun on pakko vaihtaa joka kerta kanavaa, kun alkaa toi Katri Ylanderin Välitunnilla-biisi... " sinulla on varmaan jo oma elämä ja minullakin hauskaa ollut on..." . Yäk! Just sellaista huttua, jonka on laskeskeltu miellyttävän kaikkia ja joka kanavalla sitä jauhetaankin.
Kommentit (21)
mutta kertsin sanat menevät: " Auta mua, auta mua, mä en selviäkään tästä ilman sua" ... jää mokoma soimaan päähän, oksettava itkuvirsi-läpälässynlää-kappale.
Chisun Mun koti ei ole täällä on kanssa hyvä.
Ja se menee vielä näin " sinulla KAIT varmaan on jo oma elämä ja minullakin hauskaa ollut on..." .
Käääk... Pakko vaihtaa kanavaa...
Vierailija:
Mun on pakko vaihtaa joka kerta kanavaa, kun alkaa toi Katri Ylanderin Välitunnilla-biisi... " sinulla on varmaan jo oma elämä ja minullakin hauskaa ollut on..." . Yäk! Just sellaista huttua, jonka on laskeskeltu miellyttävän kaikkia ja joka kanavalla sitä jauhetaankin.
Ärsyttävin on missä se joku nainen laulaa, että o-o-oh-oh-ouuuu ja sitten oh-oh-oh ja mies vastaa omalla ou:llaan. :D Hirveetä ähkimistä. Toinen on 50 centin ja Akonin I still kill, missä on ihan järkyttävän väkivaltaiset sanat. Jos biisi olisi suomeksi, sitä tuskin missään soitettaisiin.
tulee joka aamu radiosta kun olen työmatkalla
Iskelmästä kun tuo kajahtaa, on todella " levottomanoloinen" biisi.
se on ihan hirveä!! Siis se Topi Sorsakosken... " ja jossakin soivat kellllllot, jossakin soivat kellllot..." ARGGHHH!!!!!
No mee jo he****iin siitä huutamasta.
Olen aikoja sitten lopettanut systemaattisesti radion kuuntelun...sen jälkeen kun Radiomafia meni nurin. Sen jälkeen tulvinut kanavilta vain halpaa kaupallista paskaa! Ennen niin hyvä Groove FMkin vajonnut niiiiin alas... *huoh*
Kaikki sen biisit saa lähtöpassit eli vaihdan kanavaa tai laitan volumen nollille.
Tuo " mun koti ei oo täällä" on todellakin myös yksi karmeimmista biiseistä kautta aikain!
ja jää vielä soimaan päähän, argh :/
Väärin kuulut lyriikat: Niin parempi vulvaa.
Aiheeton radiokappale: Transit-mies
toinen ällö on se rihannan umbrella-ela-ela-ela... mut ei taida niin paljoo enää soida.
Voiko tylsempää enää ollakaan. Kanava vaihtuu välittömästi.
Onneksi ei taida olla enää rotaatiossa.
Vireongelma on pahin jonka muistan (ace of base oli hyvää sleippaamista)
Äkillisen kanavanvaihtotarpeen mulle aiheuttaa se Alicia Keysin No One. Aivan hirveä itkuvirsi, sietämätöntä vaikerrusta!
Katri Ylander - Välitunnilla.....ARRRRRRRRRRRRGGGHHHH
Kisu - milä lie kotini ei ole täällä IHAN KAMALA!
Ricky Martin ja Eros Ramazotti vai miten kirjotetaankaan...
Lauri Tähkän joku ihme rallatusbiisi. Ihan hirvee!
Ja niitä on monia. Novassa soitettiin kahdeksan tunnin aikana 6 kertaa välitunnilla-biisiä! Eikös oo jo vähän liikaa? ;))
Vierailija:
Novassa soitettiin kahdeksan tunnin aikana 6 kertaa välitunnilla-biisiä! Eikös oo jo vähän liikaa? ;))
Annan sinulle ilmaisen neuvon. Tosin silloin et kuule novarokkia etkä lyhyttä rotaatiota.
oksettaa, aina vaaaan niitä rupisia reppuja soitetaan...