Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nykyaikaista juurihoitoa?

Vierailija
30.10.2007 |

Työkaveri kävi tänään hammaslääkärissä ja jouduttiinkin aloittamaan juurihoito. Mutta mutta... Hml avasi hampaan ja sanoi, että hoitoa jatketaan ensi kerralla (3 viikon päästä), mutta sitä ennen hampaan pitää antaa rauhoittua..



Hammas jäi siis auki, suunnilleen reunat jäljellä eikä mitään väliaikaista paikkaa laitettu! Työkaveri sanoi, että on aika ilkeän tuntuinen, mahtaa mennä ruokaa sinne ja hengittäessäkin vihloo.



Mitä ihmettä? Itselle on 2 juurihoitoa tehty, eikä se noin brutaalia ollut se hampaan tulehduksen rauhoittaminenkaan, kyllähän aukkoon paikka laitettiin sentään.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enpä ole minäkään moisesta kuullut! Sinnehän pääsee kaikenlaista roskaakin. Ja luulisi tosiaan olevan kipeäkin.

Vierailija
2/2 |
30.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos hammas olisi suljettu väliaikasella paikalla olisi pian kova paine ja särky hampaassa. Nyt sieltä pääsee märkä vapaasti pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi seitsemän