Nimikointi päiväkotivaatteisiin, mistä kannattaa nimilaput ostaa?
Voisiko joku ystävällisesti kertoa, onko netissä joku sivusto josta saisi tilattua, vai pitääkö asioida jossakin kaupassa?
Ekaa kertaa asialla...
Kommentit (7)
edullinen,helppo ja riittoisa tuote: apteekin laastariteippi. Vedenkestävällä tussilla nimi teippiin ja teipinpala vaatteeseen. Yksi ruolla on meillä nyt reilusti toista vuotta käytössä ja vieläkin sitä on puolet jäljellä. Kestää myös konepesussa hyvin vaatteessa kiinni,kengissä laitan uudet parin kuukauden välein.
En halua sotkea vaatteita kirjoittamalla niihin tussilla/kynällä. Lähes kaikki vaatteet menee tutuille tai myyntiin. Minusta on kivempi kun vaate ei ole pysyvästi tuhrattu. Nimilappujen ompeleminen on nopeaa ja helppoa ja niiden irroitus yhtä nopeaa. Euroteamin nimilaput (olen käyttänyt sekä painettuja että kudottuja) on niin hyviä, että saman nimilapun voi ommella vielä seuraavaankin vaatekertaan.
Onhan Euroteamilla myös liimattavia nimilappuja, mutta niiden irroitus voisi olla hankalaa - en tiedä, tykkään ommalla siististi.
Aikoinaan ostin kanttinauhaa, johon kirjoitin tussilla nimen ja sitten ompelin vaatteeseen.
Vierailija kirjoitti:
Hei
Katso nämä kaupat:
1. Nimilaput.fi
2. Merkitse.fi
3. Bebag.fi
Varmaan ap. vuodelta 2007 tarvii sun tietoja. Lapsi tuskin on 12 vuoden jälkeen päiväkodissa.
Ei ainakaan tarramonsterista! Niin huonoa asiakaspalvelua en ole saanut mistään!
Minkä nimistä on tuo laastariteippi jota olette käyttäneet vaatteiden nimikointiin?