Ihanaa kun tulee joulu ja saa antaa lapsille lahjoja!!!
Minusta on ihana ostella jouluna lapsille uusia leluja tms. Minusta olisi tosi tylsää jos lapsi sais vain yhden lahjan. Meillä ei osteta lapsille uusia tavaroita pitkin vuotta, vaan synttäreillä ja jouluna, joten siten se tuntuukin niin mukavalta. Muistaahan sen omasta lapsuudestakin että niitä lahjoja oli mukava saada. Kotini oli köyhä mutta silti me, iso sisarusparvi, saimme aina jouluna paljon lahjoja. Kaikki eivät todellakaan olleet kalliita, ei sen väliä. Ymmärrän hyvin jos ei todella ole varaa, mutta tämä on vain mun mielipide asiasta.
Kommentit (2)
lahjojen ostaminen ja tekeminen on ihanaa! :) Ja sen on myös jo tyttäreni oppinut...tänäänkin on kutonut kaulaliinaa pappalle lahjaksi varmaan yli tunnin verran... :) tyttö siis 7 vee..
EI mekään kalliita juitsuja osteta, eikä nuo lasten toiveetkaan kovin hintavia ole :). Ostellaan kyllä joskus ihan muuten vaan jotain uutta. Se on ihanaa, varsinkin kun ostos kohdillaan ja sillä leikitään vuosia :). JOulumieltä pakettipuuhissa :)