Taidan lopettaa ruoka-avussa käymisen kun ei olllut savulohta tänään!!!
vain nuo sain
tonnikalapastaa 200 g (olisin saanut 4 kg mutta päätin ottaa kanaa sen sijaan)
8 x pkt härkäpapusuikale
7 x pkt murukaurajauhis
näitä ei muuten jkukaan osta eikä edes halua ruokajonossa! suomalainen syö vain sianlihaa ja muuta
maustamaton luonnon jugurtti 1 l
hedelmäsalaatti
savulohiruisleipä
ratatoulle 2 kg (/mitähän tää ees on)
ruisleipiä 3 pkt
vuohenjuustosalaatti
chicken vindaloo 350 g
jälkiruokajugurttia 2 pkt
naudan maksapala
vuohdnejuusto
boiulle baisse kalakeitto
bataatti tuoresipsit pussi
activmel jurgurttia 2 kpl
ja linnunruokaa, tuota voi nakertaa sitten talvella ta i antaa linnuille
Kommentit (11)
lopeta, kyllä siellä jonoa riittää ilman sinuakin.
Käy kaupassa ruokaostoksilla siellä on saulohta
Törkeä kauppias vei savulohenkin köyhän suusta! 😢
Missähän jonossa mahdat käydä? Porvoossa?
Täällä ainakin saa joskus tosi vähän mitään, jos on paljon hakijoita.
Tuollaista tarjontaa ei missään.
Viimeksi kun kävin, niin maitoa ja jugurttia sai vain muutamat alkupään ihmiset, munia vain alkupää, juustoa ei oikeastaan ole koskaan, banaania sai vain alkupää, kalaa on tosi harvoin ja vain muutamille riittää.
Liha- kana- kal- leikkele- tai vastaavia tuotteita saa valita vain yhden jotain niistä, jos ottaa vaikka jotain kanaa, ei saa muuta siitä kohdasta.
Ainoastaan leipää on yleensä runsaasti.
Kurjaa kun jotkut antaa tuollaista tietoa, että ruokajono olisi joku yltäkylläisyyden paikka.
Riittää että lopetat täällä pätemisen, ei sun tarvitse nälkään kuolla, vaikka oletkin ns. toivoton tapaus.
Ihan huippua,kun nykyään saa myös noita kaikkia vegetuotteita sieltä, siis mulle, mutta eihän keskivertojonottaja mitään sellaisesta tajua, tai edes vihanneksista ja hedelmistä. Lihalaareilla vaan hamstrataan ja sen ovat kyllä näköisiäkin. Myös sitä lihaa on täällä meillä tarjolla yllin kyllin, että kyllä sitä jää ihmisillä ostamatta yhtälailla, nyt on vaan kaikkia vegeuutuuksiakin joukossa.
jännä että vegaanina on halvempaa elää kun saa ruoka-avsuta kaikki vegaanituotteet ilmaiseksi
Sama. Kun ei ollut kaviaaria tänään.
Ikävää, että ruoka-apu iisti sinulta oikeuden tälläiseen perusasiaan. Mutta nimimerkistäsi kysyisin. Miksi kuulut Andymccoy.lle? Ja kuka tai mikä se on?
jotenkin jäi tyhjä olo nyt mutta kai se on ostettava kauapsta fetajustoa lohta ja maitoo sekä kananmunia