Tökkiikö teillä muilla Elisan verkot?
Niillä on kartan mukaan joka paikassa häiriöitä.
Kommentit (9)
Ei töki. Isoa Windows-päivitystä teen. Mutta: voi tulla ongelmia koko valtakuntaan, jos Helsingissä tunnelit tulvii. Siellä Elisankin laitteet ja piuhat ovat.
Elisa = ent. HELSINGIN PUHELINYHDISTYS
Ei töki. Olen ollut Saunalahden/Elisan asiakas parikymmentä vuotta ja koskaan ei ole ollut mitään ongelmia.
Tökkii. On tökkinyt jo useamman kuukauden, mutta viime aikoina normaalia enemmän. P-Pohjanmaalla näin.
Ei toimi vielä, Elisan piti jo kesäkuun lopussa avata liittymä mutta eivät olleet tuoneet kaapelia kerrostalon jakamoon. Ihme pulju.
Ap, tökkää niitä kartassa näkyviä merkkejä, niissä on tapahtumapäivämäärä. Siellä näkyy monen kuukauden häiriöt.
Vierailija kirjoitti:
Ei toimi vielä, Elisan piti jo kesäkuun lopussa avata liittymä mutta eivät olleet tuoneet kaapelia kerrostalon jakamoon. Ihme pulju.
Kuule, siellä on kaikki tarpeelliset piuhat. Sulla on reititin väärässä töpselissä tai rikki. Kaapelimodeemi liitetään kaapeli-tv-pistokkeeseen.
Kehitys kehittyy, mutta elisan palvelut eivät koskaan.