Huvittaa huutonetissä, kun...
otsikkona saattaa olla lastenvaatetta kuvaavana sanana esim. SUPERIHANA, YLISÖPÖ ja lisäksi vielä jotain että KANNATTAA KATSOA jne.. ja kun avaa kohteen, siellä on joku viisi vuotta vanha äitiyspakkauksen haalari, kiertänyt monella lapsella, jopa rikkinäinen tai tahrainen.
Kommentit (6)
Sama lakkatakki oli ensin myynnissä lähtöhinnalla 20 euroa ja sitä oli huudettu jotakin 23 euroon. Huuto oli vielä auki muutaman tunnin ja kuitenkin takki oli jo uudelleen myynnissä lähtöhinnalla 30 euroa. Minusta aika törkeetä.
Tulee turhaan avattua ilmoituksia, jotka paljastuvat lumpuiksi.
Kun yhteen tulee tarpeeksi negaa niin avataan uusi.
Huudossa sitten porukkaa vedätetään. Just annoin keräykseen hyväkuntoisen äitiyspakkauksen haalarin, kahdella lapsella ollu, siisti ja pipot/töppöset/hanskat mukaan. Kirppiksel ykskään ei edes kysyny hintaa. Annoin keräyskirppikselle. Nyt kun katoin huudosta niin olisin saanu massit istumalla kotona:)
En ainakaan lähtisi huutamaan uutta reimateciä jonka lähtöhinta 0n 70euroa. Kaupasta saa lastenvaatteita tarjouksesta halvemmalla.
Ja otsikossa ÄÄRETTÖMÄN kaunis juhlamekko!
En pistäis edes naamiaisiin. Tai korkeintaan, jos lapsi haluaisi pukeutua peikkotytöksi.