Reps. Bloggareiden aamiaiset kera New York Timesin x)
Ainakin Julialla ja Roosalla mainospostaus uutuusleivästä. Aivan kasuaalisti omassa kodissa syödään aamiaista New York Timesia samalla lueskellen. Helsingin sanomat on niin epäcool, kyllä sen New York times pitää olla - kosmopoliitteja naisiahan tässä ollaan!
Naurattaa vain ajatus, kuinka Julia ja Roosa ovat menneet ostamaan itselleen New York Timesin saadakseen kivoja kuvia mainospostaukseen. Kuinka moni teistä uskoo, että tuo lehti ja sen lukeminen kuuluu heidän aamurutiineihinsa?
http://juliatoivola.com/jes-vatsaystavallisempi-vaalea-leipa/
Kommentit (51)
Toisen lehti päivätty lähes puoli vuotta sitten joten selkeästi rekvisiittaa :)
Mä en lue blogeja enää nykyään, nyt menin näitä aloituksen linkkejä mielenkiinnosta klikkaamaan kuitenkin. Olen sanaton noiden postauksien teennäisyydestä. Vannon etten avaa enää ikinä yhtäkään lifestylebloggaajan blogitekstiä, en ikinä. Joka kerta kun tuollaista syöpää lukee niin älykkyysosamäärä laskee hitusen.
Tämä tee/kahvikupin piteleminen kaksin käsin, ilmeen ollessa niin unelmoiva.😂
Ei, en kestä, tällaistako blogeissa on nykyään ja ihmiset vielä lukevat? Käsittämättömän feikkiä huttua, niin lavastettua että voin kuulla kuinka eukot huutavat kuvaajalle että mistä kulmasta ja miten, ja sitten tekohymy päälle ja klik klik. Koirulikin tässä söötisti vaikka kuvan jälkeen käsketty painumaan sängystä h*lvettiin. New York f*cking Times todellakin, ihan niin kuin Sinkkuelämässä, ja sitten sen päällä joku kuppanen leipä, joka saatu ilmaiseksi mainostamiseen. Olette te todellisia kosmopoliitteja, muuta en voi sanoa. 😂
Vierailija kirjoitti:
Ei, en kestä, tällaistako blogeissa on nykyään ja ihmiset vielä lukevat? Käsittämättömän feikkiä huttua, niin lavastettua että voin kuulla kuinka eukot huutavat kuvaajalle että mistä kulmasta ja miten, ja sitten tekohymy päälle ja klik klik. Koirulikin tässä söötisti vaikka kuvan jälkeen käsketty painumaan sängystä h*lvettiin. New York f*cking Times todellakin, ihan niin kuin Sinkkuelämässä, ja sitten sen päällä joku kuppanen leipä, joka saatu ilmaiseksi mainostamiseen. Olette te todellisia kosmopoliitteja, muuta en voi sanoa. 😂
On toki muutakin saatu kuin kuppanen leipä.
Onko sinkku tämä Julia Toivola? Kivasti pannut pepun tuohon blogin pääkuvaan että tuo o-kirjain oikein vie katseen pepulle. Ja nätsä peppu ja sievät hiukset- tatuointi kyllä kädessä ja nuo kirjoitusvirheet turn-offia mutta tatuoinnin saa poistettua. Seksikäs misu, jatkoon!
Upeita businessnaisia. Ovat saaneet luotua itselleen mieluisan työn ihan tyhjästä. On sitä teennäisempiäkin töitä olemassa. Itsekin olisin muuten mielelläni bloggari, mutta yksityisyydestä en luovu.
Mää niin inhoan tätä nykyajan somekuva-teatteria. Noissa kuvissa ei ole mitään aitoa. Tykkäyksiä ja seuraajia....LOL-
Haluan takaisin 90-luvulle...
No, niiden tekstiensä perusteella vaikuttavat jälkeenjääneiltä muutenkin, joten ei kai ihme, jos vasta nyt lukee puoli vuotta vanhaa Timesia.
Naurattaa ajatella, miten kuvaussession jälkeen talletetaan lehti laatikkoon seuraavaa kuvauskertaa varten ja heivataan ruoat roskiin ja otetaan tilalle jotain kämäsiä muroja, juhlamokkaa ja K-kaupan mainos.
Vierailija kirjoitti:
No, niiden tekstiensä perusteella vaikuttavat jälkeenjääneiltä muutenkin, joten ei kai ihme, jos vasta nyt lukee puoli vuotta vanhaa Timesia.
:D
Huutonaurua!
Tuskin lukevat edes Hesaria. Ainakin postausten sanavarasto on sitä tasoa, etteivät lue varmaan mitään muuta kuin somepäivityksiä.
Haha, ihan kun tuollaiset naiset lukisi jotain sanomalehtiä :DD
Joskus vielä luin näitä ns. lifestyleblogeja, paljonkin, mutta nyt taas muistan elävästi miksi lopetin. Ihan naurettava tuo ikivanha New York Times, varmaan ostettu joltain menneeltä nykinmatkalta rekvisiitaksi, eikä koskaan luettu otsikkoa pidemmälle.
Olisi edes jotain pienenpientä persoonaa tai aitoutta jäljellä näissä, mutta ei. Ihan samalta pitää näyttää kuin tuhannet ja tuhannet muut täysin tyhjänpäiväiset instagram- ja blogipostaukset, ei mitään omaa.
Kaikilla samanlaiset kuvat. Täydellinen tarjotin aseteltuna sängylle aikaisin aamulla (!), naamassa täydet meikit, hiukset laitettuina, käyttämättömät sängyn peitot sotkettu siististi. Siinä sitten köllötellään seksikkäästi, vietetään "rentoa" vapaapäivää, hirvittävän hektisen viikon jälkeen. Lapsi työnnetty toiseen huoneeseen itkemään kuvauksen ajaksi, ryppyiset ja rumat petivaatteet tungettu sängyn alle, hutaistu isoimmat pölyt pois, 3 viikkoa vanha tarjotin otettu taas esille kaapista, kaivettu 6kk vanha Times esille ja photoshoppi poistanut muut epätäydellisyydet. Kuvauksen jälkeen laitetaan rekvisiitta taas kaappiin, ruvetaan keittämään kaurapuuroa, pesemään likapyykkiä ja suunnitellaan kauppareissua lähimpään lIdliin.
Oi, suloista!
Olisin ottanut Maaseudun Tulevaisuuden tohon leipäpostaukseen.