Monetko rintaliivit teillä on?
Kommentit (19)
Mutta vain yksiä käytän. Toiset on käytössä kun ekat on pesussa.
Yhdet imetysliivit öitä varten ja kahdet tavalliset päiviksi. Imetän siis.
Määrä on sopiva, mutta pitänee mennä parit ostamaan kuiten :)
Kolmet hyvät, yhdet ei-niin-hyvät, mutta tiettyjen vaatteiden alle sopivat ja yhdet urheiluliivit.
Riittävät, mutta voisi olla vielä parit.
Just siivosin kaikki turhat liivit pois, jätin jäljelle vain ne joita oikeasti käytän.
mulla on aktiivikäytössä viidet, mutta tarttisin parit lisää.
(rv 36) mutta käytössä jo kun en kestä kaaritukea ison mahan kanssa, niitä on 6 kpl ja aion ostaa yhdet vielä.
Urheiluliivejä 2 kpl ja hyviä tavallisia n. 7 ja kaapista löytyy erinäisiä huonoja (pieniä) ainakin saman verran. Vuoden päästä päivitetään varastot.
joista toiset on valkoiset imetysliivit ja toiset mustat pushupit. Näillä on menty viimeiset kolme vuotta... Kun ei ole ollut rahaa ostaa itselle mitään, töissäkäynnistä huolimatta.
Ei siis ole tarpeeksi. Imetysliivit oli hyvät imetysaikana, muttei sen jälkeen. Pushupit on hyvät ja laadukkaat, mutta yhdet liivit ei riitä. Pitäis saada joskus pestyäkin niitä.
joista toiset on valkoiset imetysliivit ja toiset mustat pushupit. Näillä on menty viimeiset kolme vuotta... Kun ei ole ollut rahaa ostaa itselle mitään, töissäkäynnistä huolimatta.
Ei siis ole tarpeeksi. Imetysliivit oli hyvät imetysaikana, muttei sen jälkeen. Pushupit on hyvät ja laadukkaat, mutta yhdet liivit ei riitä. Pitäis saada joskus pestyäkin niitä.
tykkään näteistä alusvaatteista ja ostan niitä aivan liikaa :D mutta ompa mitä vaihdella...
Ehkä 15-20 kpl?
Muutamat sporttiliivit, pari liian suureksi jäänyttä, parit oudosti kiinnitettävät (käyvät erilaisten mekkojen kanssa, mutta ovat turhan hankalat arkikäyttöön). Loput enemmän ja vähemmän hyväkuntoisia käyttöliivejä. Hontahaarukka satasesta vitoseen ;) Parista on muovikoukku poikki, odottavat korjausinnostusta.
Normaalisti käytän n. viittä paria, värien mukaan vaihtelen musta+ valkoinen+punainen+kullanväriset
Lopetin juuri imetyksen ja samalla sain heittää hyvästit rinnoilleni.
On tarpeeksi, mutta jos eteen tulee jotkut ihanat, niin saatanhan tuota ostaa uudetkin.
Tai oikeestaa niistäkin yhdet on vähän naftit, mutta käytän, jos muut on likasena.
Periaatteessa kaksilla liiveillä selviää. Kun joka ilta laitan liivit likoamaan pesuainevateen siksi aikaa, kun käyn suihkussa ym iltatoimilla ja puristelen sitten liivejä muutaman kerran pesuainevedessä ja huuhtelen kuivumaan. Kun tämän tekee joka ilta, ei liivit ns. kunnolla likaannukaan ja tämä riittää hyvin pesuksi. Liivit pysyvät myös hyvässä kuosissa, eikä pinty.
Mulla vaan nuo liivit on sen verran topatut, että eivät välttämättä ehdi yön aikana kuivumaan. Nyt tietty on kuivuneet nopeasti, kun on voinut kuivata pihalla.
Tulipas romaani =)
Haluaisin kyllä lisääkin liivejä, mutta en löydä edullisia liivejä noista merketeista, kunolliset maksaa aika paljon, en ole oiekin voinut ostella nyt kotihoidon tuilla.
Vaan pakkohan niitä on käyttää. Onnekseni olen kohtuullisen pienirintainen, käytän aika paljon toppeja (KappAhl, Sloggy jne.). Urheiluliivit (toppimalliset) ovat mielestäni parhaita.
Mutta jotkin vaatteet vaativat rintaliivejä. En ole vielä löytänyt itselleni hyvänmallisia kohtuuhintaisia liivejä. Pitäisi vissiin mennä liivikauppaan ja ostaa jotkin sikakalliit - ihan vain kokeeksi. Vaan kukkaron pohjalla kurkistelee matti. Jatkan toppilinjalla.
Ja kyllä, olen mitannut/mittauttanut kokoni. En osta liian pieniä liivejä.
Heitin niitä juuri ison läjän menemään, osaksi käyttämättömiä.
Uudet tulee joka toinen kk
Heitin niitä juuri ison läjän menemään, osaksi käyttämättömiä.
Uudet tulee joka toinen kk
Kolmet mustat ja kahdet valkoiset. Valkoisia pitäisi saada parit lisää. Nyt ei ole rahaa ostaa kun mun rinnoille sopivia ei saa muutamalla eurolla.
Ei ole tarpeeksi, mutta inhoan ostaa ja sovittaa vaatteita.