AMWAY-huijjausta
onko kukaan kuullut kyseisestä "suoramarkkinoinnista"? luvataan että rikastut mielin määrin,ihan helpolla hommalla.asiasta kertovat ihmiset jotka ovat mukamas rikastuneet tällä..hohoijaa
Kommentit (4)
Itse toiminnasta en tiedä mitään.
Olen käyttänyt mm. kosmetiikkatuotteita, oliiviöljyä ja ateriankorvikkeita. Kaikki ovat ollet hyviä.
On kokouksia, jotka yltävät samalle tasolle kuin amerikkalaiset saarnajaiset.
Osa tuotteista oikein hyviä, mutta yhtä hyviä saa kaupastakin, se halpuus ei ole ihan sitä mitä ensin luulee. Muutama tuote tosi halpaa, mutta osa taas ei. Pyykkipulverit oli täysi pettymys.
Jos haluaa tienata oikeasti, niin vaatii paljon iltatöitä.
Ei siis ole huijasuta sinänsä, mutta kokonaisuudessaan aivan paskanjauhantaa.
Tavoitteena ei ole myydä tuotteita, vaan käyttää niitä itse sekä hankkia itselle "alamyyjiä", eli uusia jäseniä. Näiden ostoista saa itselle provikkaa, josta siis voitot tulevat. Hyvät puhujat saavat helposti houkuteltua uusia myyjiä alleen verkostoon. Been there done that!
en ole mukana, mutta muutama tuttu on. ei ole huijausta:) netistä löytyy hyvin laajasti tietoja kyseisestä firmasta...
tottakai sen eteen tarvii tehdä "töitä" jotta alkaaa kunnolla tienaamaan, et ei se ole sellaista et liityt mukaan ja samantien rikastut! niinku varmaan näis huijausjutuis on ollut... On muuten tosi hyviä tuotteita...olen tilannut niitä kaverilta, mut tosiaan itse en ole jaksanut lähteä mukaan, jos olis kiireettömämpi elämäntilanne ni voisin harkita