Äkkilähdöllä aurinkoon..
Kertoisitteko mitä tarkoittaa "määrittelemätön hotelli" ja kannattaako sellaista ottaa esim. Turkkiin, Bulgarian Sunny Beachille taikka johonkin muualle, jos matkatoimisto on esim. Finnmatkat, Aurinkomatkat taikka Tjäreborg.? Mitä siihen kuuluu? =)
kiitti jo etukäteen =)
Kommentit (11)
just varattiin matka ja esim. tjärebogrilla olisi voinut joutua vaihtamaan hotellia kesken matkan! Voit päästä loistohotelliin pilkkahintaan tai sitten johonkin syrjäiseen murjuun, tuurista kiinni.
Sunny Beachilla, kun se on vaan tavallaan sellanen hotelli alue se koko paikka taikka vieressä oleva pikkuinen Nessebarin saari..Mites sellaseen kannattaako "määrittelemättömällä hotelli" matkalla matkustaa? =)
lapsia liikkeellä ja on vähän erähenkinen eli ei niin väliä miten nukkuu vaan matkailu se pääasia. mut tosiaan ihan tuurista kiinni mihin pääsette tai sitten joudutte...
Jos ostat matkan vaikka Sunny beachille niin se hotelli on silloin siellä, ei 20 kilsan päässä. Se ei myöskään ole mikään majatalo, vaan jokin ko. matkanjärjestäjän hotelleista. Yleensä voi olla heikkotasoinen, koska niissä on tilaa, mutta voi sattua myös hyvä tuuri. Jos kyse on hotellista niin ainahan niissä on oma vessa, suihku yms. Rohkeasti vaan matkaan.
päässä keskustasta. Sunny beachistä en tiedä, mutta esim. monet Kreikan kohteet on kuitenkin niin isoja, että jotkut hotellit voivat sijaita todella kaukana keskustasta, usein ne ovat kyllä silloin niitä 5 tähden loistohotelleja! Juuri oltiin Retimnonissa, meidän hotellilta oli keskustaan matkaa lähes 10km, ihan vapaaehtoisesti... Ei haluttukaan sinne keskustan hälinään. Mutta siis, jos on tärkeää se, että hotelli on kävelymatkan päässä keskustasta niin näissä äkkilähdöissä tätä ei kyllä todellakaan voi taata.
saat loistavan majoituksen!
Ei kannata pelätä.
mutta siitä on jo aikaa, ja se oli ilman lapsia. Lähdin matkaan juuri sen innoittamana, että kohdalle voi sattua jotain hienoakin.Hotellit oli varmaan ihan kohtalaisia, mutta molemmilla kerroilla tarjolla oli huone, ihan omalla sisäänkäynnillä, ei siis normaalin respan kautta, takapihalla, jossain keittiön kolinan ja roskisten keskellä. Ihan siisti huone joo, mutta keittiöväkikin katsoi vähän kummissaan, kun sinne takapihan kautta aina kuljimme.
ennen lapsia ollaan oltu Bulgariassa määrittelemättömäsä majoituksessa. Hotelli oli oikea läävä ja todella surkea. Toisaalta sitä oli nuori ja viikon kännissä eli ei se haitannut:) Lasten kanssa sitä on nykyään niin kermaperse ettei tule alle 4 tähden hotelliin lähdettyä.
en ikinä lähtisi tuollaiselle matkalle!!!! Ja vielä Turkkiin, Bulgariaan.
oli hotelli jota ei ollut esitteessä ollenkaan (ihan hyvä hotelli kyllä sinänsä).
joka on 10 kilometrin päässä keskustasta. Eli en suosittele.