mikä hiusväri minulle?
luonnostaan hiukseni ovat tummuusasteeltaan noin 8. Kulmakarvani ovat todella todella tumman ruskeat, iho ei ole ihan vaalein mutta ei mikään päivettynytkään. siniset silmät.
jos on millään mahdollista suositella tähän comboon jotai hiusväriä, niin kommenttia tulemaan! olisi ihanasaada asiallisia vastauksia.
ja vielä, harkinnassa on tummanpunaiset (viininpunaiset) hiukset tai sitten jotain ruskean tapasta?
Kommentit (5)
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 01:07"]Ite oon tykänny aina Aki Linnanahteen hiuksista. Kaunis väri.
[/quote]
jos yritit olla hauska niin metsään meni:) ap
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 01:16"]
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 01:07"]Ite oon tykänny aina Aki Linnanahteen hiuksista. Kaunis väri. [/quote] jos yritit olla hauska niin metsään meni:) ap
[/quote]
Mutsis meni.
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 01:16"][quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 01:16"]
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 01:07"]Ite oon tykänny aina Aki Linnanahteen hiuksista. Kaunis väri. [/quote] jos yritit olla hauska niin metsään meni:) ap
[/quote]
Mutsis meni.
[/quote]
vai niin :) ap
Jaa-a, harvalle oikeastaan sopii punainen tukka. Pitää olla just sopiva ihonväri, ja jos on kovin punakka naama, punaiset hiukset ei vain näytä hyvältä. Ja tummat kulmat olis ehkä vähän huono yhdistelmä punaisen tukan kanssa.
Lisäksi punainen kulahtaa aika nopeasti, joten saat olla jatkuvasti värjäämässä, ja se punapigmentti jämähtää yleensä todella tiukasti tukkaan, eli varaudu siihen.
Ite oon tykänny aina Aki Linnanahteen hiuksista. Kaunis väri.