Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pätkäpaasto kokemuksia? Auttaako laihdutukseen?

Vierailija
21.04.2025 |

Onko pätkäpaastosta apua laihduttamiseen? Nyt pääsiäisen jäljiltä on taas sen verran kiloja kropassa että pitäisi saada ne pois jotenkin helposti. Oletteko kokeilleet pätkäpaastoa ja onko toiminut laihdutukseen? Monta tuntia paastoatte päivässä. Riittääkö 14h vai onko 16:8 pätkäpaasto paras?

Kommentit (323)

Vierailija
321/323 |
28.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pätkäpaasto on tutkitusti todettu toimivaksi laihdutuksessa. Näyttö on kiistaton. 16:8 on tehokkaampi kuin 14:10 tai 12:12. Kaikki kuitenkin edistävät terveyttä myös muillakin tapaa kuin painonhallinnassa.

Vierailija
322/323 |
10.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Onhan se. Paras olisi täysi paasto.

2 kk jos olisi syömättä kokonaan niin aivan varmasti jokainen laihtuisi.

Hitto ku riittäisi mielenlujuus tuohon.

Tätä mietin itse. Älkääkä tulko mussuttaa että elämäntapa jne, tuo paasto olisi tasan ainoa keino, toimiva ja varma kun vaan pystyisi tuohon. Voiko joku kidnapata mut 2kk johonki  suljettuun tilaan eikä anna ruokaa kiitos?

Eipä se auttaisi kuin hetkellisesti. Paino nousisi takaisin entisiin lukemiin kun palaat entiseen elämäntapaasi. Ja olisit menettänyt myös lihaskudosta. Sinun tulee tehdä joitain pysyviä muutoksia, jotta paino laskee pysyvästi. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
323/323 |
12.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voishan sitä joskus kokeilla, mutta sitten pitäisi kahvi juoda mustana tai sijoittaa kahvin juominen myöhemmäksi.

Täytyy tuumailla asiaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kaksi