Miehelle ei mahdu normikokoinen kondomi đČ
KenellekÀÀn tullut tÀllainen eteen? TÀnÀÀn lounaalla piti touhuta ekaa kertaa yhdessÀ mutta vÀhÀn yllÀtyin kun kumia et saatu asetettua.
Kommentit (89)
Ne tavallisen kaupan normikokoiset ovat oikeasti tosi pieniÀ. Kannattaa ottaa aina se XL heti suorilta.
ItsellÀni pituus se perus 13..14cm vÀlillÀ, mutta paksuutta sen verran, ettÀ Tunto XL oltava
Kokeilimme kerran monta litraa vettÀ mahtuu tavalliseen kondomiin. 12 litraa ja sitten rÀjÀhti. Eli 12 maitotölkkiÀ...
Olen nÀhnyt kaverin vetÀvÀn kortsun jalkaansa niin, ettÀ meni puoleen sÀÀreen. Iso vehje siis ollut jos ei muka mahtunut.
Onkohan nÀmÀ kommentoiat koskaan pukenu kortsua kaluun? KyllÀhÀn se mahtuu, mutta ei ainakaan isompaan rullaamalla ja melkoinen puristus sen jÀlkeen
Tarkoitus on saada kumi pÀÀlle sitÀ rikkomatta. Normi kumi ei enÀÀ mene 15 cm ympÀrykseltÀÀn olevaan jÀrkevÀllÀ tavalla.
Tunto XL on sopivan istuva 20cm ja 15cm ympÀrysmittaiselle kalulle.
Tuskailin nuorempana vuosia kortsujen kanssa, tolkuttoman vaikeita kÀyttÀÀ perusmerkit... Sitten yksi mimmi sanoi ettÀ ei noin isoon voikaan markettikortsu mennÀ. MySize 64 osottautui passeliksi eli isomunaiselle isot kortsut ja tyytyvÀiset mimmit.
MiehellÀni on 16-senttinen ja ympÀrystÀ sellanen 13 senttiÀ eli ennen kun kumia vielÀ kÀytettiin niin XL piti olla. MikÀÀn kaupan durexi ei mennyt pÀÀlle :)
Aikoinaan kun baarista napattujen hoitojen kanssa kÀytin vielÀ kortsuja niin nettikaupasta tilasin semmoisia mitÀ mainostettiin helposti rullautuvaksi.Todella helposti tosiaan meni 14 cm ympÀrysmittaiseen .
Vierailija kirjoitti:
AP:lle asiallinen vastaus tÀssÀ.
Olen ostanut kondomit (mySize) toimittajalta kumiukko.fi, suosittelen. Nopea toimitus eikÀ muutakaan valittamista. Mulla on koko 69mm (halkaisija), kehÀpituuus mulkussa noin 150mm. Kaupan XL-kortsut aiheuttivat mulkulleni hengenahdistusta, kaupasta ei saa tarpeeksi isoja lÀpimittoja. Toivottasti tÀstÀ vastauksesta oli apua. -mies 61.
Kas kun mun 20 / 15cm kullineni riittÀÀ Tunto XL, eikÀ purista liikaa. Kullini on tasapaksu koko varren mitalta. NiitÀ saa melkein kaikista ruokakaupoista.
Kondomin ympÀrysmitta pitÀÀ olla n. 10...15 prosenttia pienempi kuin peniksen ympÀrysmitta. ItsellÀ istuu parhaiten MySize64 (128 mm), kun peniksen ympÀrys varren puolivÀlistÀ on 145 mm. Ero on n. 10 %.
Taitaa pojilla olla noita pumpuilla paisutettuja berliinin makkaroita.
KÀytÀ ap jÀtesÀkkiÀ. KyllÀ mahtuu.
Kunnon paneskelija-ukko tuo sopivat ehkÀisyvÀlineet muassaan.
Vierailija kirjoitti:
Onkohan nÀmÀ kommentoiat koskaan pukenu kortsua kaluun? KyllÀhÀn se mahtuu, mutta ei ainakaan isompaan rullaamalla ja melkoinen puristus sen jÀlkeen
Eikö ole hyvÀ ettÀ puristaa,saa samalla siihen velttoon kulliin penisrenkaan.
Turhaa pienimunaiset tÀstÀ ulisette
Esim juuri tuo durex on liian pieni mun kaluun. Varmaan siihen vettÀ menee se jonku testaama 12 litraa, mutta epÀmukavan tiukka silti mun paksussa kalussa
Vierailija kirjoitti:
Turhaa pienimunaiset tÀstÀ ulisette
Esim juuri tuo durex on liian pieni mun kaluun. Varmaan siihen vettÀ menee se jonku testaama 12 litraa, mutta epÀmukavan tiukka silti mun paksussa kalussa
Itse kÀytÀn 58-MySize:a.
Millaiseen pilluun työnnyt kookkaalla kullillasi mieluiten? Lihaisaan hÀppÀripilluun vai innieen?
No hÀn on hyvÀ ja ostaa isompaa kokoa. NiitÀ on kyllÀ tarjolla kun osaa etsiÀ.
Ja sit herĂ€sit ja pÀÀstit kissan ulosđ