Mitä sinäkään olet elämässäsi aikaan saanut?
Et mitään mainittavaa. Aika menee ohitsesi, kohta olet jo kulahtanut, kumaselkäinen vanhus, jonka elämän turhuus on katkeroittanut. Onko edes autosi nimissäsi?
Kommentit (85)
En niin mitään. Ei ole edes autoa.
Olen minä kaksi, jo täysikäistä lasta saanut tähän maailmaan, auto ja talokin on maksettu, mitä sinä olet saanut aikaiseksi?
Joo, ranteet auki ja sitten kierimään tervassa ja höyhenissä, sen jälkeen voidaan kimpassa ripotella vielä tuhkaa päälle samalla kun pakenee vuorille.
Onneksi meitä taviksia on niin paljon, että tuleet isot tuhkabileet.
Hyvä ammatti ja fiksu lapsi. Autan joka päivä ihmisiä arjessa. Entä sinä?
Äitisi on saanut aikaan sinut, ja kyllä häntä harmittaa.
Olen perustanut 7 yritystä, olen täysin velaton, omia taloja ympäri Suomea ja maailmaa, kiva aviomies ja autoa ajaa kuljettaja. Pidän elämästäni, en kadehti ketään ja voin sanoa olevani onnellinen.
En kyllä yhtään mitään. Gradu jäi kesken, autokin on vanhempieni ja teen pas kaduunia yhdettätoista vuotta. Tulin tänne aikanaan töihin kolmeksi kuukaudeksi.
Näillä mennään, olen onneksi kuitenkin ihan onnellinen.
En hirveästi mutta olen tyytyväinen.
4 aikuista täyspäistä lasta, rakastavan parisuhteen, 3 itse rakennettua taloa Suomessa ja 1 rempattu ulkomailla, 40 vuoden mielenkiintoisen työuran ja upeita ystävyyssuhteita.
Tavallisen normaalielämän ja lapset joilla menee hyvin.
Paljon hauskaa ja huvinvointia! 🤩😎
Olen saanut elämässäni aikaan ihan riittävästi, ja en kaipaa mitään kunniaa siitä tai palkintoja, mutta pienistä teoista lähtee suuri puro tai meri. Jos esim. pudottaa värillisen pisaran vesilasiin, niin se liukenee koko vesilasiin. Eli kun tekee niitä pieniä tekoja toisia kohtaan vaikka esim. joka päivä tai kun sattuu kohdalle, niin se tekee hyvän olon itselle, kun voi auttaa toisia edes vähäisesti. Eli muista aina olla kohtelias toisia kohtaan, kiittää ja olla kiitollinen siitäkin, mitä sinulla. Olemalla ystävällinen toisille, niin se rikastuttaa enemmän kuin monta tuhat lappusta tilillä.
Molemmat autot on ihan minun nimissäni. Kaipa noi mun tutkimukset jää jossain määrin elämään vielä senkin jälkeen kun olen kuollut, siteerauksia kuitenkin näkyy tipahtelevan tasaiseen tahtiin.
Mutta noin muuten tuskin täällä kovinkaan moni jättää jälkensä historiankirjoihin. Ja jos miettii, että mistä noita jo kuolleita ihmisiä helpoiten muistetaan, niin en tiedä lopulta, haluaisinko olla joku hirmuhallitsija, johon viitataan vuosikymmeniä tai -satoja tämän kuolema jälkeen.
Millainen ihminen luulee, että oma auto on jokin saavutus?
Vierailija kirjoitti:
Millainen ihminen luulee, että oma auto on jokin saavutus?
Niin tai naida ja tuupata alapäästä kakara. Mitä ihmeen älykkyyden lahjakkuutta sellaisen tarvitaan kun tämmöisetkin pitää luetteloida saavutuksiin.
Niin moni tyytyy niin vähään. Niin vähään.
No ei ole. Santanderi auto on