Pitäisi laihduttaa mutta liikkuminen aiheuttaa
jatkuvia rytmihäiriöitä. (todennettu holterilla n. 10000 kpl/vrk)Miten ihmeessä onnistun ? Lääkärit määräsivät beetasalpaajaa, jolloin pulssi laski 30 ja se aiheutti taas rytmihäiriöitä ja päässä pimeni. Miten ihmeessä onnistun ? Masentaa..En kauheasti syö makeaa koska olen diabetikko.. Kuitenkin synnytysten jälkeen jäänyt noin 10kg.
Kommentit (7)
En ole tiennytkään. Pitääpä ottaa selvää. Kiitos!
Parantaa tukilihasten kuntoa huomattavasti ja siinä ryhtikin paranee. Tsemppiä! -2
Ruokavalion merkitys laihdutuksessa on paljon olennaisempi kuin liikunnan, koska kuluttaakseen riittävästi kaloreita pelkällä liikunnalla, pitäisi liikkua tehokkaasti päivittäin n. tunti (ja olla syömättä enemmän kuin ennen).
Ihan helppohan ruokavaliosta on nipistää pois sen verran, että kuluttaa päivässä 500 kcal enemmän kuin saa (silloin laihtuu suositusten mukaisella tahdilla puoli kiloa viikossa). Ruuan kaloreita voi laskea netin kalorilaskureilla ja avuksi voi ostaa keittiövaa'an... Jos näin tarkkaan ei halua laskea, lautasmalli ja ylimääräisten napostelujen välttäminen auttaa jo paljon.
Jooga ja pilates ovat oikein hyviä pehmeitä lajeja tosiaan.
jos pulssi laskee noin alas. Sydänhän siinä uhkaa pysähtyä ja sen jälkeen yrittää säilyä toiminnassa ylimääräisillä iskuilla. Kuolema tuollaisesta tulee.
Mene oikealle ammattitaitoiselle lääkärille näistä asioista puhumaan.
laihdutin 12kg vajaa kolmessa kuukaudessa ILMAN liikuntaa. Oikea ruokavalio riitti.
ruokavaliota minäkin suosittelen, mutta ehdottomasti lisäksi joogaa tai pilatesta jos ne vaan sopivat sinulle. Liikunta lisää hyvää oloa ja parantaa terveyttä vaikka ei laihduittaisikaan. Jos voi hyvin ei tee niin helposti mieli mässäilläkään. Jooga parantaa tosiaan ryhtiä ja olemusta, jolloin näyttääkin heti paljon paremmalta vaikka ei olisi vielä laihtunut
Yleensäkin joku rauhallisempi, mutta tehokas laji. Voi olla, että olet kokeillut jo sitäkin, mutta näin ajatuksena.