Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä kivaa Helsingissä perheen kanssa?

Vierailija
24.07.2008 |

Nyt kun aurinko vihdoin paistaa, olisi ihana tehdä yhdessä jotain 'ulkoilmakivaa'. Istuttiin miehen kanssa tunti sitten alas ja yritettiin miettiä mitä se voisi olla, mutta ei keksitty! Lintsillä ja Korkeasaaressa on jo käyty, samoin rannalla. Suomenlinnaan ei haluta lähteä. Ei keksitä muuta kun ei tunneta Helsinkiä ja ollaan muutenkin pikkukylästä, jossa ei pahemmin tartte miettiä mitä tekisi.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän perheen lempipaikat kesäisessä Helsingissä on mm. Kaivari + ympäristö, Pihlajasaari sekä Kumpulan maauimala. Se on kivaa vaihtelua uimarannalle ja siellä on myös saunat. Helsingissä on myös kaksi kivaa kotieläintilaa: Falkulla ja Haltiala.

Vierailija
2/3 |
25.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille on avautunut aivan uusi maailma sen jälkeen, kun aloitimme pyöräilyn perheen voimin.

Olemme pyöräilleet Vantaanjoen vartta ja käyneet katsomassa Vanhankaupungin koskea ja tekniikan museota.

Olemme pyöräilleet Tikkurilan heurekaan.

Olemme retkeilleet ainakin kuuteen eri leikkipuistoon syömään ilmaisen aterian (siis lapset syöneet) ja polskimaan joihinkin altaisiin.

Olemme käyneet Liikennekaupungissa, Stadikan tornissa, Lintsin sea Lifessä.

Olemme ajelleet Seurasaareen, Pikku-Huopalahden taidepuistoon, Haltialan eläitilalle ja Tuomarinkylän hevostalleille, museoon ja lastenmuseoon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaten me harrastetaan vain sitä, että pakataan koriin eväät ja huopa ja mennään eri leikkipuistoihin eri puolille kaupunkia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan viisi