Kyllä, olen lihava, mutta ei tarvitse MULKATA minua kaupassa!
Senkin haaskat, varmasti se oli joku teistä. Kiitos vain päiväni pilaamisesta. :(
Kommentit (24)
hyvin heikosta itsetunnosta? Jos jonkun katse nyt sattuu tarttumaan minuun vähän pidemmäksi aikaa, nin en heti ajattele, että katsoo minun " ei niin kaunista nenääni" tai " liian pitkään kampaajaa kartellutta tukkaani" . Lihavat ovat niin yleinen ilmiö Suomessa, etten jaksa uskoa, että joku nyt jaksaa niin heitä tuijottaa. Johan sitä saisi olla pällistelemässä joka toista ihmistä.
En halua olla julkinen pilkanteon kohde, vaikka olenkin lihava.
selityksiä. Lähinnä katsoin pitkään sen takia, etten tiennyt niin isoissa pakkauksissa myytävän. Mutta jotenkin se oli niin sopivaa juuri ison ihmisen ollessa kyseessä... Olin kyllä erittäin hienotunteinen katselussani, enkä usko hänen edes huomannen minua.
ei tarvitse aina juosta kaupassa.
vasta sotin 500g jauhelihapaketin ja siitä teen kolme kertaa ruokaa.
selkeästi huvittuneen näköisenä. Itsetunnossani ja käytöstavoissani ei ole kyllä yhtään mitään vikaa, koulutustakin löytyy ja esimiestason työpaikka.
Enhän tietenkään tällaisesta esim. miehelleni tilitä, mutta täällä missä teitä haaskalintuja tuntuu olevan kasautuneena, pitää jonkun puolustaa IHMISYYTTÄ.
En koe tarvetta sellaiseen miehelle tilittämiseen, tahdon vain nyt muistuttaa teitä haaskat, siitä miten käytöksenne on pöyristyttävän ala-arvoista.
(vaikkakin epäkohteliasta, myönnän) vaan ihan silkkaa ihmettelyä siitä, että joku voi todella olla niin iso. Siis että on katsottava pidempään, että varmistuu siitä ettei silmät valehtele. Samalla tavalla pienenä tuijotin mustaihoisia, kun heitä näki niin harvoin, nyt heihin on jo silmä tottunut.
Olen jo tottunut. terv. kaunis, hyväkroppainen nainen.
kyllä mitään terveellistä ole, kun olet joka kerta siinä irtokarkkihyllyn edessä kun satumme kauppaan samaan aikaan!
Olen oppinut mulkkaamisen tarkoittavan jonkinlaista valikointia tai lajittelua. Arvatkaa vaan luinko otsikon pariin kertaan, kun mietin mitähän tää nyt meinaa. Oonko mä ainoa, joka on törmännyt sanaan mulkkaaminen tossa merkityksessä?
Mulkoilu on mulle taas tuijottamista, varmaan se mitä ap otsikossa tarkoitti.
Ja ap:lle: erittäin ikävä että olet kohdannut tuollaisen omahyväisen´, käytöstavattoman ja henkisesti pienen ihmisen. Sääliksi käy häntä.
Mutta jo odotan omaa vuoroa sun takana, niin en voi olla näkemättä mitä tiskille laitat. Toisaalta joskus kyllä iskee niin paha myötähäpeä, niiden ostosten takia, että on ihan pakko kääntää pää pois ja tuijottaa vaikka tupakka-automaattia.
Vielä kauheampaa on kun näkee kaupassa lihavan ihmisen lihavien lapsiensa kanssa ja tiskiin mätätään colaa, namia, sipsiä, hampurilaisia, pitsoja + muita herkkuja. Silloin tekisi mieli sanoa että ajattele nyt vähän noita lapsiaskin...
että mulkaan kyllä suhteellisen pahasti lihavia ihmisiä esim hampurilaisella. Jos istuvat koko lihava perhe syömässä hampparia ja pirtelöitä, niin tahallani mulkkaan. Minusta on todella ajattelematonta viedä jo valmiiksi liian lihavat lapset syömään roskaa ja lihomaan lisää!!!
Arvatkaas ketkä maksavat ne teidän lääkkeenne ja lääkärinne mitä liikalihavuudesta koituu. No ME veronmaksajat tietysti. Että saa teitä vähän mulkatakkin!
Katsoessani ajattelen aina, että onneksi en ole tuollainen. Ja itse sinä sairas olet, ainakin kohta jos et vielä.
Kesän ihanilla helteillä joissa itse nautin lasten kanssa ulkona ja uimarannalla niin tämä vouhottaa että tulis jo syksy ja sais käyttää neulepaitoja.
Eli selvästi kärsii itsekin mutta ei vaan viitsi tehä asialle.
yhtä todella isoa naista kaupassa. Hänellä oli sellainen jättipaketti jauhelihaa kärryissä. Oletettavasti pakaste, en ole ikinä nähnyt niin suurta jauhelihapakettia ennen.
Jos siellä on sipsejä ja kaikkea moskaa, niin onko se nyt niin iso yllätys, ja jos siellä on terveellistä ruokaa, niin mitä sitten? Onko ihmisten tavoitteena vain saada läskit nolostumaan ja häpeämään itseensä? Mitä tarkoitusta tämä palvelee? Mulkoilija tuntee oman olonsa paremmaksi, kun voi loukata toista? Jippii vaan teillekin...