Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joko suunta on muuttumassa?

Vierailija
03.06.2019 |

20 vuoden aikana oikestolainen politiikka on tehnyt valtavasti vahinkoa. Heikennetty terveydenhuoltoa, työelämä heikennetty karsimalla, kutistamalla, pilkkomalla. Tehostettu loputtomasti.

Upeeta että nyt lähdetään korjamaan vahinkoa! Suomi saanut EUlta moitteita vaikka mistä. Tutkimukselta poistettu raha, suuri vahinko.

Nyt kun on uusi hallitus niin tuntuu että jonkinäköinen masennus/ahdistus on hellittämässä, olo on kevyempi, positiivinen ja ehkä taaa uskaltaa toivoa inhimillisestä ilmapiiristä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluaisin nähdä kun nämä kovien arvojen tyypit joku päivä jäävät yksin, työttöminä tai muuta pahaa että miltä se sitten tuntuu.

Suomessa on ollut vallassa aivan sairalloisen vinoutunutta itsekkyyttä ja empatiakyvyttömyyttä. Eu:kin moittinut.

Vierailija
2/3 |
03.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valoa on ilmassa pitkän hämärän ja pimeyden jälkeen. Toivoa on paremmasta maailmasta ja teoista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, suunta on muuttumassa. Kohti vääjäämätöntä konkurssia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kuusi