Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

MInkä takia isommat taaperot harvoin nukkuu päiväunia ulkona? Onko sellaisia rattaita mihin mahtuisi?

Vierailija
26.11.2007 |

Lapseni on nyt tasan vuoden ja mä mietin että kernaasti saisi vielä ensi talvenakin nukkua ulkona, eli 2-vuotiaana. Onko tiedossa sellaisia rattaita, joihin 2-vuotiaskin vielä mahtuisi?



Meillä on unirattaina ABC kuomurattaat, ja ne ovat nyt jo vähän ahtaanlaiset.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hoitopojalla oli ORA ja mahtui vielä 3v niihin makaamaan. Meillä emmaljungat joihin myös sopii yli 1v.

Vierailija
2/4 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

makoilla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi on kohta 2 v 2 kk ja on koko ikänsä nukkunut parvekkeella. Vaunut on Emmaljungan Ceroxit. Nyt alkaa pituus käydä vähän ahtaaksi, eikä enää ole mahtunut lämpöpussiin. Mutta pohjalla on fleeceä ja päällä myös niin hyvin tarkenee, talvella tietysti vielä enemmän.



(poika oli 2 v. neuvolassa 88 cm pitkä)

Vierailija
4/4 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaunuina Hartan Topline. Näissä kyllä taitaa olla poikkeuksellisen iso sisätila, ainakin ostaessa taisi olla markkinoiden suurin. Mutta siis mahtuu ihan hyvin vielä, vaikka poika onkin keskimääräistä hiukan pidempi.



Sinänsä olisin ihan tyytyväinen jos saisin hänet sisälle nukkumaan, ei tarvitsisi pukea niin paljon päiväunille :) Mutta hyvin tämä sujuu näinkin kun kerran mahtuu vielä ja nukkuu hyvin ulkona.