Game of Thronesin hopeaketut.
Esim. Jaime Lannister, Bronn, Jagen H´ghar, Petyr Baelish, Prinssi Oberyn.
Onko faneja mammoissa? Jorah mormont ehkä hädin tuskin käy hopeaketusta, vaikka on jo enemmän vanhusosastoa.
Kommentit (9)
Mormontin näyttelijä on 56, Bronnin 54. Hyvä logiikka sulla siis. Eikä H'ghar ole mikään hopeakettu. Unohdit lisäksi Davosin.
Walder Frey, siinä vasta hopeakettu. Tywin Lannister toien varsin hopeakettumainen veijari.
Mormont on juuri ja juuri noista ainoa "hopeakettu", ei muut.
Jaime mikään hopeakettu ole, kuten myös Oberyn. Hopeaketuthan on niitä vanhempia miehiä (esim Tywin Lannister) eikö?
Etkä muistanu Stannis Baratheonia!
Jotenkin ällöttää tuo hopeakettu nimi. Mulle tulee mieleen joku yli-imelä namusetä.
Mitä, ei Jaime ynnä muut oo mitään hopeakettuja :D
Mutt kyll mä niistä tykkään, aloin kattoo sarjaa 2013 Nikolaj Coster-Waldaun ja Emilia Clarken takia, näyttivät niin hyviltä mainoksissa. Ja Lena Headeyn takii myös, tosin ulkonäöllisesti Cerseistä tykkäsin enemmän kun oli pitkät hiukset. Muuten siis Cersei on lemppari edelleen. Ja Lena Headeylle itselleen kyllä sopii lyhyet hiukset, kunhan ovat vaan tummat eikä blondit
Kun jaksaa ilmiantaa tän sairaan tyypin
avaykset heti, niistä päästään.
Eikä vastauksia.
Jagen H´ghar ja Petyr Baelishan on hopeakettuja. Molemmilla harmaata hiuksissa ja Baelish vielä melkoinen kettu ja iljetys muutenkin. Jagenkin on tappaja työkseen eli ei mitään mukavia ihmisiä kukaan. Jaimekin harmaantuu silmissä, paitsi värjää hiuksiaan.
Jo taas...kuules nyt "hopeakettu", hoidata tuo pakkomielteesi.