Käsittämätön S-ryhmän kesäsponssin kerjuulista
Kuinka ihmiset kehtaavat?
(Joukkueiden ym. rahapyynnöt ymmärrän, mutta nuo lomat ja remontit...!)
Kommentit (9)
Toivotaan poreammetta koska poika on autistinen. Anna mun kaikki kestää.
Äkkiä selaamalla ainut järkevä oli se ruumiskoirien työn tukemiseen.
Itseäni ärsyttää kaikki "mulle mulle"-vinkunat ja noita vielä jaetaan facebookissa ihan törkeästi eri ryhmiin.
En näe tossa mitään väärää. Itse arvostan sitä, että kesäsponssikisan tarkoitus on alunperinkin olla kevyt ja hyvänmielen kisa. Siitä tunnen myötähäpeää, että se kakkuja laittomasti tehtaillut monisairas(luulosairas) tyttö on taas kerjäämässä sieltäkin jotain laitetta, koska paha julkinen puoli ja KELA kieltäytyvät auttamasta. Se jakaa sitä linkkiä pitkin poikin facea ja syyllistää ihmisiä.
Se palkinto on neljässä erässä lahjakortti S-ketjun liikkeisiin. Ei sitä käteisenä anneta.
Vaikka sanotaan, ettei se ooe tuhmä, joka pyytää, vaan se joka maksaa
Tai tässä tapauksessa lahjoittaa, niin on tuo tosi härskiä touhua.
Ratsastetaan lasten sairauksilla ja kerjätään lomiin ja grilleihin
Ruumiskoirajuttu ja tukiperheen reissu vaikuttavat järkeviltä
Mikä noissa on niin noloa tai väärää? Se on kilpailu, johon kaikki saavat osallistua ja paras "kerjuu" palkitaan. Ihan sama, vaikka mammat pyytäisivät siellä sponssia dildoon.
Vierailija kirjoitti:
Mikä noissa on niin noloa tai väärää? Se on kilpailu, johon kaikki saavat osallistua ja paras "kerjuu" palkitaan. Ihan sama, vaikka mammat pyytäisivät siellä sponssia dildoon.
No mitäköhän. Se mistä täällä ei saa puhua.
Tai turhien tavaroiden ruinaaminen! Lomista ja remonteista olisi muillekkin iloa ja hyötyä, toisinkuin yksittäisen ihmisen toive, mikä on +-0 turhake, jonka voisi vaatiessaan ostaa itse