Joudut käymään kaverisi luona vessasa ja vahingossa tuleekin iso kakkaraita reunalle eikä vessassa wc-harjaa. Mitä teet?
Annat sen olla vaiko alat vessapaperilla hinkkaamaan?
Kommentit (24)
Käsisuihku? En todellskaan hinkkaa vessapaperilla.
Jätän siihen. Siivotkoon ite, jollei kerran välineitä järjestä.
Käsisuihku.
Jos ei ole niin kai pyyhkisin vessapaperilla ja sitten tehokuuraus-käsipesu. En ole vielä paskonut mitään kakkaraitoja kavereiden pyttyyn...
hinkkaan vessaparerilla tai sormilla, todella noloa jättää rantu.
Miten ihmeessä onnistut paskomaan vessanpytyn reunalle? Kyykitkö pytyn reunalla niin kuin venäläiset?
Hihkaisen Reiskalle, et sulle jää nyt jarrutusjäljet muistoksi kun et paskapihi ole edes vessaharjaa jaksanut hankkia.
Nappaan ensimmäisen näkemäni hammasharjan...no ei, kyllä se veskipaperi ois varmaan ainoa vaihtoehto.
Kolkkaan toverin hämysti, paskon oven ja kun toveri tulee tajuihinsa, niin totean että joku murtautui kämppään ja kävi ilmeisesti paskomassa pöntön reunalle.
Idioottivarma suunnitelma. Eikä tarvi ite siivota.
Minua ei haittaisi. Muutenkin yleensä otan sormella pyllystä vähän kakkaa ja kirjoitan pytyn sisäreunaan ">nimeni< was here".
Ei kukaan ole siitä minulle mitään koskaan maininnut, eikä minua kovin usein edes kutsuta kylään, mikä on tosin hieman harmi.
En ole ikinä elämässäni kakannut kaverini kotona? Ettekö voi mennä kotiinne paskomaan?
Ihan ensimmäiseksi kysyisin neuvoa Vauva-lehden av-palstallaksi!
Vierailija kirjoitti:
Annat sen olla vaiko alat vessapaperilla hinkkaamaan?
Koitan huuhdella käsisuihkulla. Jos ei ole sitäkään, annan olla.
En ikimaailmassa kakkaa toisten ihmisten kotona! Huh ajatustakin!
Pesen kotonakin aina käsisuihkulla. Miksi se harja pitää paikassa uittaa?
Vierailija kirjoitti:
En ikimaailmassa kakkaa toisten ihmisten kotona! Huh ajatustakin!
Etkö oo koskaan kellään pitempään kylässä, et olisit muutaman yönkin?
Vessapaperilla pyyhkisin. Pyyhitäähän sitä kakkaa omasta takapuolestakin.
kirjoittamatonsääntö: koskaan, ei siis koskaan paskota toisten kotona, ei vaikuta asiaan vaikka olisi muutaman päivän kylässä
ei vaikka olisit viikon kylässä, ei kuulu paskoa toisten vessaan. ällöä!
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
En ikimaailmassa kakkaa toisten ihmisten kotona! Huh ajatustakin!
Etkö oo koskaan kellään pitempään kylässä, et olisit muutaman yönkin?
mitäs se muutama yö tuohon vaikuttaa, ei kuulu kakata toisten luona, ei todellakaan!
mielummin sitten jos olisi pakko käydä kakalla, niin jonkun kaupan vessa, tai huoltamon vessa, ei kaverille mennä haisemaan. mitä kaverikin ajattelisi jos jättäisit kiitokseksi kakkatahran!?!
mikä pakko edes kakata! oo vaan kakkaamatta!
Kusen kaverin lattialle ettei se huomaa paskaraitaa