Kysymyksiä ssss:lle!
Mikä olisi sopiva paino seuraavan pituisille naisille:
1. 173cm
2. 163cm
3. 153cm
Onko sinua itseäsi koskaan sanottu alipainoiseksi tosielämässä? Jos on, miten suhtaudut tuollaisiin kommentteihin?
+ voitko vielä linkata mielestäsi täydellisen naisvartalon kuvan?
Kommentit (9)
Taitaapa sekä ap että ensimmäinen kommentoija olla ssss itse.
Vierailija kirjoitti:
Taitaapa sekä ap että ensimmäinen kommentoija olla ssss itse.
Urpo
Mitkä on ssss omat mitat? Millainen ruokavalio? Millaista liikuntaa?
Miten sä ssss vastaat aina näihin sua koskeviin kysymyksiin niin nopeasti? En tajua. Oletko aina täällä palstalla?
http://www.vauva.fi/keskustelu/2461526/kysymys_sssslle
ssss kirjoitti:
173/ 45
163/39-40
153/ 35On sanottu, sivuutan kommentit.
Näet tästä minkälaisesta vartalosta pidän:
http://www.vauva.fi/comment/25264871#comment-25264871
2:
http://www.vauva.fi/keskustelu/2521708/mina_en_kirjoita_ilman_nimimerkk…
Onpa mielenkiintoiset ihannemitat. Itse olen 160 cm. Painan 39,5 kg, joten painoindeksini on noin 15,5. Vasta lääkäri sanoi minua aivan liian laihaksi. Onko hän sitten väärässä? Onko hän kenties läskidenialisti?
Minusta nuo mitat kuulostavat peloittavilta. Olen 167 senttiä ja painan 57 kiloa. Jos minun bmi olisi 15, pitäisi minun painaa noin 42 kiloa. Olin nuorempana hyvinkin pro-laiha, mutta silloinkin mietin, että 45 kiloa kuulostaa jo aika vähältä. Tosin hoikimmillani olin noin 53 kiloa, jolloin olisin ollut ssss:n mielestä varmaan vielä aika lihava, joten ehkä mulla ei ole tähän paljon sanomista. :D
Vierailija kirjoitti:
ssss kirjoitti:
173/ 45
163/39-40
153/ 35On sanottu, sivuutan kommentit.
Näet tästä minkälaisesta vartalosta pidän:
http://www.vauva.fi/comment/25264871#comment-25264871
2:
http://www.vauva.fi/keskustelu/2521708/mina_en_kirjoita_ilman_nimimerkk…Onpa mielenkiintoiset ihannemitat. Itse olen 160 cm. Painan 39,5 kg, joten painoindeksini on noin 15,5. Vasta lääkäri sanoi minua aivan liian laihaksi. Onko hän sitten väärässä? Onko hän kenties läskidenialisti?
Ssss:lle on tärkeintä miltä ihminen näyttää. Terveydestä viis.
Anskummää arvaan. Aiot aloittaa päänaukomisen heti kun ssss vastaa. Tällä aloituksella aiot pelata itsellesi moraalisen oikeuden hänen arvosteluuns. No, myönnäs ny!