Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Turussa nyt illalla joku tulipalo. Tietääkö joku enemmän?

Vierailija
08.04.2007 |

Missä ja miten alkanut? Näin vaan ihan todella paljon savua.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerron kohta enemmän, mies on tulossa siitä pian ohi. Meiltä näki vain sen verran, että hälytysvaloisia autoja oli useita ja myös nostolava-auto.

Vierailija
2/3 |
08.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kadulle oli heitetty ikkunasta sänky, jonka vaahtomuovipatja oli sulanut. Paljon käryä mutta ei mikään iso juttu, palo ei ilmeisesti levinnyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lastenhuone tuhoutui palossa Turun keskustassa



Äiti ja kolme pientä lasta pelastuivat viime hetkillä rajusta tulipalosta, joka tuhosi täysin kodin lastenhuoneen Turussa keskustassa pääsiäissunnuntaina. Asukkaat selvisivät ilman fyysisiä vammoja. Yliopistonkadulla asuva perhe oli jo nukkumassa, kun äiti havahtui tulipaloon noin kello 21.50. Palo sai alkunsa sähkölaitteesta, joka oli lastenhuoneessa.



Äiti ja lapset toimivat ripeästi ja onnistuivat poistumaan palavasta asunnosta omin avuin. He pääsivät majoittumaan tuttavien luokse. Kerrostalokolmio sai huomattavia savu- ja nokivahinkoja.