Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lukekaa LI-hysteerikot tämä:

Vierailija
10.01.2006 |

lainaus MTV3-uutisten sivuilta:



Tuoreet tutkimustulokset lintuinfluenssasta kertovat, että tauti on todennäköisesti paljon luultua yleisempää ja vaarattomampaa. Ruotsalaistutkijan Vietnamissa toteuttamassa tutkimuksessa selvisi, että lintuinfluenssa voi tarttua ihmisiin aiemmin arvioitua helpommin, mutta se ei välttämättä ole hengenvaarallinen tauti.



ja tässä linkki:



http://www.mtv3.fi/uutiset/

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin voisit jättää käyttämättä tuota " hysteerikko" -sanaa. On ihan älytöntä, ettei jostain mahdollisesta uhasta voi edes keskustella, ilman, että joku alkaa nimitellä hysteerikoksi. Joku pyrkii tuolla asenteella ilmeisesti torjumaan pelottavat asiat mielestään.

Vierailija
2/5 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina vain minua jaksaa ihmetyttää kun kaikkialle muualle uutiset ehtivät ainakin päivää aiemmin kuin tänne Suomeen. Tässä on Suomen uutistiedotuksen taso Halosen aikana 2000-luvulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoitin että Halosen aikana, en syyllistänyt Halosta mitenkään. Mutta kyllähän tämä selvästi on Halosen kauden imago-ongelma.

Vierailija
4/5 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootko sä aina yhtä pessimistinen?

Vierailija
5/5 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

t:ap



Minua ainakin tuo tieto hieman lohdutti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän kuusi