Mihin työhön sinut voitaisiin pakottaa sodan syttyessä?
Mä joutuisin varmaankin jonkinlaiseksi kirjuriksi. Tai sitten sotasairaalaan hoitajaksi jos oikein epätoivoisia oltaisiin. Harrastuksen puolesta voisi joku paikannusjuttukin sopia.
Kommentit (131)
lähettämään sotapropagandaa ja manipuloimaan lehdistökuvia
Niiden pitäisi ensin löytää mut ja raahata pakkopaidassa takaisin Suomeen.
Minä voisin kiduttaa sotavankeja. Kyllä kertoisivat tietonsa. :)
Minä sitten varmaan piirtelisin hymynaamoja pommeihin :/
Todennäköisesti mut palkattais tekemään jotain propaganda"tutkimusta", koska olen jo valtioon virassa tutkimusta tekemässä. Tai sit ei. Usimmat meistä savat jatkaa ihan niissä töissä, mitä muutenkin tekevät, kotirouvat ja työttömät saa töitä väestönsuojelussa, ruokahuollossa, säännöstelyssä, sairaalasiivoojina, autonkuljettajina, pikakoulutettuina söhköasentajina, maalareina, raksatyöäläisinä, metallityölöisinä, jne.
Paistaisin sotilaille lampaanpaistia
Mut pakotettais ensimmäisten joukossa rintamalle.
Huolehtisin sotilaiden pimpan saannista
Tietoturva, lähiverkot ja tietoliikenne sekä sosiaalialan työt.
Ei musta työkyvyttömänä olis mihinkään. Tai ehkä voisin pitää seuraa haavoittuneille skypen kautta varmaankin koska mulla on paha erite- ja verikammo. Kertoisin niille puujalkavitsejä kunnes pyytäisivät armo(a)/laukausta.
Mua käytettäis varmaan tykinkuulan houkuttimena eturivissä. Terv. insinööri.
Varmaan kutoisin sukkia sotilaille, enää ei varmaan pistettäisi pystyyn ammustehtaita niinkuin viimeksi?..
sairaanhoitajaksi