Voiko pannujauhatuskahvia laittaa kahvinkeittimeen.
tuli ostettua vahingossa sitä eikä suodatinjauhatusta...
Kommentit (32)
Oikeasti eroa ei edes huomaa. Kahvi on kirkkaampaa ja paremman makuista.
laitan kahvinkeittinen ensin vain ihan hetkeksi päälle, senverran että porot kastuu. Suljen koneen, annan seistä pari minuuttia ja sitten taas keitin päälle. Sillä lailla saan rorot "eloon". Hyvää tulee.
kuka sellaista edes ostaa?? Eikö kaikilla ole kahivnkeittimet..
Eikä meidän äitillä. Siskollakin on kahvipannu jolla useimmiten keittää.
katsos tulin itsekin katsomaan voiko pannukahvia laittaa keittimeen ja miten paljon ostin vahingossa 3 pakettia epähuomiossa pannukahvetta kun tulin töistä usko vaan kyllä siinä näin voi käydä
Eräreissuilla luodoilla, laavuilla ja metsänuotioilla olis pirun epäkäytännöllistä keittää kahvinkeittimellä. Olis kova vaiva kantaa sitä mukana ja roikkajohtoakin joutuis vetämään mahdollisesti jopa kymmeniä kilometrejä. Kyllä pannukahvi on silloin ehdottomasti järkevämpi vaihtoehto.
pannujauhatusta. Paremman makuista kahvia ja sen annostelun kun kai oli oppinut;-D.
ja hyvää tulee.
Jos laitat keittimeen se menee tukkoon.
hyvin voit laittaa. Laita vähän enempi, kun pannujauhatus on karkeampaa.
liukene niin hyvin. Koita annostelua vähän reippaammin.
se on vähän eri vahvusta vaan eli pitää laittaa eri määrä, mut en tietty muista et olikse enempi ku sitä tavallista.. tais olla :)
t. saman mokan tehny
kuka sellaista edes ostaa?? Eikö kaikilla ole kahivnkeittimet..
Paljon parempaa kuin suodatinkahvi, ei niin väkevän makuista. Ihan moccamasterilla keitetään. Yleensä vieraat kehuu että meillä saa hyvää kahvia :)
kuka sellaista edes ostaa?? Eikö kaikilla ole kahivnkeittimet..
oikeat pannukahvit! Ja kyllä on hyvää :)
kuka sellaista edes ostaa?? Eikö kaikilla ole kahivnkeittimet..
Kyllä voi laittaa.
Toisinaan ostan vahingossa pannukahvia kun ei huomaa katsoa pakkauksia kunnolla :(
Vauva.fi pelastaa :DD Pomo oli ostanu väärää kahvia mut näköjään sitä voi käyttää. :D
Mielestäni parasta kahvia tulee pergolaattorilla pannukahvista keittämällä.
Pannukahvia oon juonut jo pari viikkoa kun oli suodatinkahvi loppu. Ihan hyvin pelaa, ehkä hieman rasvaisempi on suutuntuma. Mut sinnillä aion käyttää koko paketin, ettei mee hyvät eväät hukkaan.
Mäkin olen ostanut aina pannukahvia, vaikka keittimessä on keitettykin.
Nykyisin tosin useimmiten keitän mikrossa kupillisen vettä, johon nakkaan sit pannukahvia, ja kun porot ovat laskeutuneet, juon.