Onko teitä paljon, jotka olette tehneet lapset "putkeen"?
Meidän kolmikon nuorimman ja vanhimman ikäero on 2v. Onko se jotenkin harvinaista, vai löytyykö teitä paljonkin?
Kommentit (7)
välillä ikäeroa 4 v 4 kk. Luonnolliset ikäerot meillä nämä (noin 2 v lasten välillä), sillä imetin kauan.
Tiedän perheen, jossa uraäiti haki lääkäriltä hormonikuurin, jotta voisi tulla nopeammin raskaaksi (ikäeroa tuli 10 kk). Palasi myös töihin raskauksien välissä.
neljä lasta
05/00
09/01
12/02
02/08
Eli kolme ekaa tuli 2v 7kk:ssa. Olihan se rankkaa, mutta toisaalta lapsista on aina ollut seuraa toisilleen. Kuopuksella ei sen sijaan ole yhtään ikäistään leikkitoveria perheessä mikä jonkin verran huolestuttaa. Mietitään vielä sitä josko yritettäisiin tehdä leikkitoveri kuopuksellekin.
sen verran etä emme ole lestadiolaisia:)
t. 8
11 lasta "putkeen"... eli siis n. 18 vuodessa 11 lasta
Vanhin on pian täysikäinen ja nuorin on reilu puolivuotias ja suurin ikäero lasten välillä on reilu 2 vuotta, pienin 1v5kk
"Kolme lasta neljässä vuodessa" ja ihmettelin että jos tuo on joku sensaatio niin mitä sitten on kolme lasta kahdessa vuodessa. Itse olen "suorituksestani" ylpeä vaikka täällä siitä saa lähinnä haukkuja. Itse en kyllä jaksaisi enää uutta vauvaa kun sisarukset ovat jo isompia, mukavaa kun yövalvomiset on kerralla hoidettu. ap
3 lasta 2,5 vuodessa