Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä pienikokoiselle äitiysvaatteita (32-34)?

04.09.2007 |

Alkaa jo meneen hermo, kun ei missään ole sopivia äitiyshousuja. H & M:llä pienin koko on 36 ja esim. Lindexin 34 on liian iso. Onko siis pienikokoisella mitään mahdollisuuksia edes saada äitiyshousuja? Olisin kaikista vinkeistä erittäin kiitollinen!!!!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missymomin pienimmät koot ovat aikas pieniä. Ostin nääs itsellenikin sieltä vahingossa liian pienen topin, XS-kokoa, vaikka yleensä olen kokoa 32-34.

Vierailija
2/2 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tilailin ja sovittelin äitiysvaatteita vaikka mistä mutta totesin, että normaali vaatteet yksi-kaksi kokoa isompana oli parempi vaihtoehto. Jos vaatteet muualta oli sopivat, oli se mahankohdalta pieni tai jos maha meni mukavasti niin muualta lökötti, tai vaate muuten ei vain istunut. Tilannetta tosin huonontaa se, että olen aika kranttu vaatteiden suhteen, mikään ei saa olla epämukava päällä, mutta pitää näyttää hyvältä....joten kaikki äitiysvaatteet olen tähän mennessä palauttanut ja ostanut vaatteita kokoa 34-36. Nyt on hyvä kun pitkät villapaidat/topit/paidat/tunikat ovat muotia ja niitä löytyy joka kaupasta, eli sinne alle on hyvä piilottaa esim.mahan alle kuminauhalla vedetyt normaali farkut = ) tai vetää pelkät paksut trikoot, jälkimmäinen näyttää hyvältä ison massun kanssa ja mikä parasta, on todella mukavat päällä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla