Älä tule Tornion IKEAan keskiviikkona!
Keskiviikkona avataan " suomen suurin" IKEA Tornio-Haaparanta-alueelle. Virallisesti se on ruotsin puolella, mutta käteinen euro käy maksuksi.
Mutta älkää hyvät ihmiset tulko heti keskiviikkona, jo nyt on tulossa ennusteiden mukaan yli 10000 ajoneuvoa, eli kävelymatkaa tulee pari kilometriä. Armahda meitä paikallisia, täällä on todella huonot p-paikat joten kaikki on tukossa jos nelonen tukkeutuu, kuten varmasti tekee.
Tule vaikka viikonlopulla tai seuraavalla viikolla, et avaisviikolla pääse ostamaan, kävelet vain kaupassa jonossa paikasta toiseen! Järkeä tähän hysteriaan. Varsinkin sinne Oulun seudulle!
Kommentit (6)
Antaa niiden 20:n murmanskilaisen bussin ostaa kermat päältä
että joku huonekalukauppa nostaa koko seudun kukoistukseen. Huh huh...
Ei varmasti tulla...maailman kalleinta lastulevyä!!!
Oottelen rauhassa ensi vuoden puolelle. Sitten ehkä piipahdan maistamassa IKEAn lihapullia, jotka kuulemma on hyviä. Ja ehkä itse tavaratalostakin tarttuu mukaan jotain.
2:lle. Vai ei löydy 10 000 autoa pohjoisesta ;-) No, hyvähän se on noin kuvitella.