Vihaan elämääni, haluan kuolla
Lapset olen kasvattanut päin persettä, elämän suurin virhe oli ostaa omakotitalo jota pitäisi koko ajan rempata ja pihaa laittaa ja ahdistaa ihan fyysisesti tämä vitun ainainen kaaos.
Olen ruma, lihava ja vanha. Mikään aivokasvain tai nopsa mahasyöpä ei olis paskempi vaihtoehto.
Kommentit (6)
Lasten kasvatukseen voi vielä vaikuttaa, omakotitalosta voi hankkiutua eroon. Stressi + lihavuus yleensä aiheuttaa sairauksia.
Muuta elämäsi askeettiseksi niin viihdyt paremmin. Ensiksi hankkiudut roinasta eroon. Kaappi kerrallaan, huone kerrallaan, pikkuhiljaa. Jätä vain se, mitä välttämättä tarvitset. Jos lapset ovat jo pois kotoa, niin myy talo ja osta tilalle pieni asunto, jonka voit hallita. Se on rauhoittava tunne kun on vain vähän tilaa ja vähän tavaroita, ja elämä on hallinnassa.
On se varmaan rankkaa, kun on oma talo, vakaa talous ja perhettä.
t. ikisinkkuopiskelija pikkuyksiössään, joka ei varmaan koskaan saa töitä
[quote author="Vierailija" time="11.03.2015 klo 11:18"]
No pistä nyt elämä risaseksi ennen kun veivisi heität. Talo myyntiin, lapset miehelle ja lähdet läskeinesi vaikka Brasilian aurinkorannalle siemailemaan drinkkiä.
[/quote]
Ota vielä lainaa niin paljon kuin saat niin on millä mällätä siellä Brasiliassa.
I feel you! Onneksi meillä ei ole omakotitaloa, mutta kyllä mullakin on tähän aikaan vuodesta melko itsetuhoiset fiilikset. Lapset on kasvatettu päin persettä, mies on työhullu asperger, itseäni vituttaa läskit ja rumuus, ja elämä on vit** sentään aina jossain muualla. Mut hei, kyllä tää ohi menee kun kesä tulee! Ilo pintaan!
No pistä nyt elämä risaseksi ennen kun veivisi heität. Talo myyntiin, lapset miehelle ja lähdet läskeinesi vaikka Brasilian aurinkorannalle siemailemaan drinkkiä.