G: Ärsyttävin lastenlaulu?
Mun mielestä se Mikko Alatalon Känkkäränkkä.
"Olipa kerran pieni paha noita, Känkkäränkkä nimeltään. Se huvittelee syömällä rusinoita ja iskemällä kepillään.
Se on niin pieni, ettei aikuiset pysty sitä näkemään, mutta lasten luokse mielellään se tulee kyläilemään..."
AAAAAAAAARRRRRRGGGGGHHHHH!!!! >:-(
Kommentit (60)
[quote author="Vierailija" time="23.07.2014 klo 00:37"]Mun mielestä tuo tuutuu tupakkirulla, ei välttämättä ärsyttävä, mutta ihan helvetin pelotta se oli 3 vuotiaana.
[/quote]
Pelottava*
Saku Sammakko kosiomatkallaan ahaa ahaa, se Hille i hiiren tavatessaan pyysi mukanaan tulemaan pappilaan ahaa ahaa ahaa. O.o
Useimmat Fröbelin palikoiden renkutukset sekä Titi-nallen kappaleet
Mörkö se lähti piiriin TINTTANTANTTANTALLALLEI
Hämä-hämä-häkki. Niin alavireinen ja ankea.
Eveliina Kurki - Sä osaat sillälailla takapimppaa vemputtaa
MInusta tulee isoooona ihan oikea laulaja. Ensin levyjä teen, sitten naimisiin meen...
Kaikki Ti-ti -nallet täälläkin, yäK!!
Pieni tytön tylleröinen
Se minkä kertsissä lauletaan "hih hih hii, hah hah hah haa, en ole kuullut hassunpaa". Ei naurattanut edes muksuna. Ja sitten se "mörkö tahtoi hei kikkara käkkärä lumiukon laittaa parkkipaikan päälle juu..,"
Maailmassa mooonta on ihmeellistä asiaa... lässyn lässyn lää.
Pikkunen tonttu hyppeli näin. Harmi, että on hoitolasten kestosuosikki vuodesta toiseen. Sitä sitten pikkutontut hyppelee mielessä koko joulukuun.
[quote author="Vierailija" time="23.07.2014 klo 00:44"]Mörkö se lähti piiriin TINTTANTANTTANTALLALLEI
[/quote]
Totaalireps :DDD
Aja hiljaa, isi nyt vaaaaan
niin mä kiltisti sua ooodottaamaan jäääään.
Mun mielestä tuo tuutuu tupakkirulla, ei välttämättä ärsyttävä, mutta ihan helvetin pelotta se oli 3 vuotiaana.